* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

כיצד קרקפת בריאה מעודדת צמיחת שיער טבעי?

תוכן עניינים
קרקפת בריאה

קרחת היא בעיה רפואית נפוצה המאופיינת בנשירת שיער מוגברת באזור הקרקפת. מעבר למראה החיצוני הלא אסתטי, קרחת עלולה לפגוע בביטחון העצמי ולגרום למצוקה נפשית (אצל חלק מהאנשים כמובן, ולא בהכרח עבור כולם). אף שישנן צורות טיפול שונות להתמודדות עם הבעיה, הדרך הטובה ביותר לעצור את התקדמות הקרחת ואף להפוך את גלגל הזמן לאחור היא שמירה על קרקפת בריאה. במאמר זה נסקור כיצד קרקפת נקייה ובריאה עשויה לקדם צמיחת שיער ומהם הטיפולים היומיומיים המומלצים להשגת המטרה.

מקור הבעיה – מה גורם לקרחת?

קרחת נגרמת בדרך כלל על ידי שילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים שמובילים לדלדול שיער ונשירה מתקדמת:

 • גורמים גנטיים – אנשים מסוימים נולדים עם רגישות גנטית לאיבוד שיער. למשל, הם עלולים לפתח רגישות מוגברת להורמון DHT שתואר לעיל. גם מחלות תורשתיות מסוימות כמו לחץ דם גבוה או סוכרת עלולות להגביר את הסיכון להתקרחות.
 • גורמים סביבתיים – גורמי סטרס, לחץ ומתח נפשי, זיהומים, תזונה לקויה ועוד עלולים להשפיע על בריאות הקרקפת ולעודד איבוד שיער אצל אנשים הנוטים לכך גנטית. למשל, חשיפה ממושכת לקרינת שמש, שימוש בתכשירים כימיים חריפים או דיאטות קיצוניות – כל אלה עלולים להחמיר נשירת שיער קיימת או אף לגרום לקרחת באדם שלא סבל מכך בעבר.

לכן, מומלץ להימנע מחשיפה לגורמי סיכון סביבתיים ככל הניתן על מנת למנוע את התפתחות הקרחת או החמרתה. שמירה על אורח חיים בריא וקרקפת נקייה היא הדרך הטובה ביותר לצמצם את סיכויי הופעת הבעיה וחומרתה.

קרקפת בריאה

כיצד קרקפת בריאה עוזרת?

קרקפת בריאה ונקייה עשויה לקדם צמיחת שיער בכמה דרכים:

 • קרקפת נקייה מאפשרת לבלוטות השיער לתפקד – הבלוטות בקרקפת אחראיות לייצור שערות חדשות באמצעות חלוקת תאים. קרקפת מלוכלכת או מגורה עלולה לחסום את הבלוטות ולפגוע בתפקודן. ניקיון הקרקפת יסייע להסרת לכלוך ושומנים מיותרים.
 • קרקפת נקייה מונעת חסימה של הזקיקים – שומנים, תאי עור מתים וחומרים אחרים עלולים להצטבר ולחסום את הזקיקים, מה שמונע צמיחת שיער תקינה. ניקיון הקרקפת מסייע בהסרת חסימות.
 • קרקפת נקייה מפחיתה דלקת וזיהומים – קרקפת מלוכלכת עלולה לעודד גדילת חיידקים, פטריות וגורמים מזהמים אשר מגרים את הקרקפת ופוגעים בכלי הדם והבלוטות – מה שעלול לתרום לתופעה של איבוד שיער.
 • קרקפת נקייה מספקת חמצן וחומרי מזון – ניקיון השיער והקרקפת מעודדים זרימת דם טובה יותר לקרקפת, מה שמספק חמצן ומזון לזקיקים ומקדם צמיחת שיער בריאה.
 • קרקפת נקייה מסייעת להשפעה יעילה של טיפול בהתקרחות – תכשירים לטיפול בהתקרחות פועלים טוב יותר על קרקפת נקייה.

טיפול יומיומי בקרקפת

על מנת לשמור על קרקפת בריאה ונקייה, מומלץ:

 • רחצה יומיומית עם שמפו מתאים – יש לבחור שמפו עדין שמנקה לעומק אך אינו מגרה או מייבש את הקרקפת. מומלץ להימנע משמפו המכיל סולפטים.
 • עיסוי עדין בעת הרחצה – מסייע להסיר תאי עור מתים, שומן ולכלוך תוך עידוד זרימת דם טובה יותר לקרקפת. יש להימנע מעיסוי חזק מדי או ממשיכת השיער.
 • שימוש תדיר בתכשיר אנטי-קשקשת – עוזר להסיר שאריות שמפו, תאי עור מתים ולכלוך שהצטברו על פני הקרקפת.
 • אי-ייבוש מוחלט של הקרקפת – לאחר הרחצה, יש לנגב בעדינות בלי לייבש לחלוטין כדי למנוע גירוי ויובש.
 • הימנעות ממתיחה ומשיכה של השיער – פעולות אלה עשויות להוציא שערות מן הזקיקים ולהחמיר את תהליך ההתקרחות.
שטיפת שיער, נשירת שיער

סיכום

קרחת הינה בעיה רפואית נפוצה הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. אף שקיימים טיפולים שונים להתמודדות עם הבעיה, המפתח לעצירת התקדמות הקרחת ועידוד צמיחת שיער חדש הוא שמירה על קרקפת בריאה ונקייה.

קרקפת נקייה מאפשרת לבלוטות השיער ולזקיקים לתפקד כראוי, מונעת חסימות, מפחיתה דלקת וזיהומים, ומספקת חמצן וחומרי מזון לקידום צמיחה. טיפול יומיומי הכולל רחצה, עיסוי ושימוש במוצרים מתאימים עשוי לשמור על הקרקפת במצב בריא ולהאט משמעותית את התקדמות הקרחת. מומלץ להתייעץ עם רופא עור לגבי הטיפול האישי המתאים ביותר.

הטיפול הטבעי של שורשים נגד התקרחות

אנו בשורשים מציעים דרך טבעית לטפל בהתקרחות ולעודד צמיחת שיער. מדובר בפורמולה מקורית למריחה על השיער אשר מכילה תמצות טבעיות בלבד, כאלה שהתפקיד שלהם הוא לעכב את השינוי ההורמונלי שגורם להתקרחות, לנשירה ולשיער דליל בקרב גברים.

יתרונות הטיפול הטבעי של שורשים

לטיפול הטבעי שלנו בהתקרחות, נשירת שיער ובשיער דליל אין תופעות לוואי כלל וכלל, שזה למעשה השיקול המשמעותי ביותר. בנוסף, את הטיפול הטבעי ניתן לבצע מהבית בקלות ובנוחות. כמו כן, בניגוד לטיפול המסורתי הכולל נטילת תרופות, הטיפול הטבעי שלנו הוא טיפול קצר מאד שאורך בין 10 ל-15 דקות בלבד. את התוצאות של הטיפול הטבעי תוכלו לראות כבר לאחר כ- 3 חודשים מתחילת הטיפול. 

לא ראיתם תוצאות? נחזיר לכם את הכסף בחזרה – באחריות! (בכפוף לתנאי האחריות שלנו)

לאחר 4 חודשי טיפול

שאלות ותשובות נפוצות

 • שאלה: האם שטיפת השיער מדי יום תורמת לצמיחת שיער בריאה?

תשובה: שטיפת שיער יומיומית עם שמפו מתאים למעשה מומלצת כחלק משמירה על קרקפת בריאה. החשוב הוא להשתמש בשמפו עדין שמנקה מבלי לייבש. שטיפה סדירה עוזרת להסיר שומנים, תאי עור מתים ולכלוך שעלולים לחסום את הזקיקים ולהחמיר קרחת.

 • שאלה: האם מוצרים לעיצוב השיער עלולים לעודד התקרחות?

תשובה: מוצרים מסוימים כמו ג’ל, ספריי וווקס עלולים להכיל כימיקלים שמגרים את הקרקפת ולהחמיר קרחת אצל אנשים נוטים לכך. מומלץ לבחור מוצרי סטיילינג ידידותיים לקרקפת או להימנע מהם אם הם מחמירים את נשירת השיער.

 • שאלה: כמה זמן לוקח לקרקפת בריאה לעודד צמיחת שיער חדש?

תשובה: תוצאות נראות לעין יכולות להופיע תוך מספר שבועות או חודשים של טיפול יומיומי בקרקפת. עם זאת, התהליך מצריך סבלנות – שיער חדש צומח לאט וייקח מספר חודשים עד שנה על מנת להבחין בשיפור משמעותי בנפח השיער. חשוב להתמיד בטיפול היומיומי לאורך זמן.

 • שאלה: האם אפשר לעצור לחלוטין את התקדמות הקרחת?

תשובה: במקרים מסוימים ניתן לעצור לחלוטין את התקדמות הקרחת, במיוחד כשמטפלים בשלב מוקדם. אולם, אצל חלק מהאנשים הנטייה הגנטית חזקה מכדי לעצור לחלוטין את איבוד השיער. המטרה היא להאט משמעותית את התהליך ולשמור על כמות שיער מרבית באמצעות קרקפת בריאה וטיפול תומך.

עידוד צמיחת שיער טבעי
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

תזונה נכונה לשיער בריא

בעידן המודרני, שבו אורח החיים המהיר והלחץ היומיומי תופסים מקום מרכזי בחיינו, לא תמיד מוקדשת תשומת הלב הראויה לתזונה מאוזנת והשפעתה על הבריאות הכללית שלנו ובפרט על בריאות השיער שלנו. 

קרא עוד »

דרכים לשמור על בריאות השיער והקרקפת בגיל המבוגר

בעולם המודרני, שבו המראה החיצוני תופס מקום חשוב בחיי היומיום, שמירה על בריאות השיער והקרקפת הופכת לנושא מרכזי בתחום הטיפוח האישי. עם התקדמות הגיל, נתקלים רבים באתגרים כמו נשירת שיער, שיער דליל ואף התקרחות. אך האם ניתן להאט את התהליכים הללו ואף להפוך אותם? במאמר זה נצלול לעומקם של מגוון פתרונות טבעיים ויעילים, ונכיר את הפורמולה המהפכנית של ‘שורשים’, המבטיחה לשנות את כללי המשחק בתחום בריאות השיער והקרקפת, גם בגיל המבוגר.

קרא עוד »

שורש הבעיה: איך מתמודדים עם אובדן שיער

בעידן שבו המראה החיצוני תופס מקום מרכזי בתרבות שלנו, אובדן שיער עלול להיות חוויה מטלטלת לרבים. זהו לא רק עניין של שינוי במראה, אלא גם עניין בעל השפעה על הזהות, הביטחון העצמי ולתחושת הבריאות שלנו. 

קרא עוד »
יתרונות וחסרונות של השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

השיער שלנו חשוב לנו, הוא חלק עיקרי מהמראה החיצוני שלנו והוא משפיע רבות על ההערכה העצמית שלנו. נשירת שיער עלולה להיות תהליך לא נעים, ואחת מהדרכים לשקם ולהחזיר את השיער שאבד היא ביצוע השתלת שיער. במאמר זה נצלול לעומק הדבר ונבין מהי השתלת שיער, באילו מקרים נבצע אותה ומהם היתרונות והחסרונות בה.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: