* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

ימי הקורונה המלחיצים: תופעת הלוואי שאיש לא מדבר עליה

נגיף הקורונה שמתפשט בעולם שינה את החיים של כולנו. זה לא משנה אם אתם צעירים ובריאים או שאתם בקבוצת סיכון כלשהי - אי אפשר להתעלם מהדבר הזה שמטלטל את כל העולם. הוא החל את דרכו בסין, ומהר מאוד התפשט אל כל העולם, וההשפעות שלו עדיין לא ברורות לחלוטין. מה שברור הוא, שאנחנו עדיין לא יודעים איך תסתיים התקופה הזאת, ומתי. 
תוכן עניינים

בינתיים, המוני בני אדם בישראל ובעולם איבדו את מקומות עבודתם. אחרים חיים בחשש שהם יאבדו את מקום עבודתם מחר או מחרתיים. בכל יום ישנם נהלים חדשים והוראות מבלבלות.

זוגות צעירים לא יודעים אם וכיצד יוכלו לחגוג חתונה, ילדים קטנים חוששים למסיבות יום ההולדת והבר מצווה. מתאמנים לא יכולים להגיע לבריכה או לחדר הכושר ומי בכלל יודע מה יהיה מחר?

חוסר הודאות הזה מטלטל את כולנו. רמת החרדה הכללית בציבור זינקה בחודשים האחרונים ורבים מתחילים לאבד את הסבלנות שלהם. 

במקביל, במהדורות החדשות אנו שומעים על עוד ועוד סכנות שנשקפות לנו מהנגיף הקטלני. בהתחלה נראה היה כי מדובר בשפעת מסוכנת יותר. לאט לאט התחילו להגיע עוד עדויות ומחקרים שגילו שהתסמינים והסכנות של הקורונה הרבה יותר חמורות. 

אובדן של חוש הטעם והריח, עייפות ותשישות מוגברים ופגיעה במערכת הנוירולוגית הם רק חלק מהאיומים הבריאותיים שניצבים בפני מי שנדבק בנגיף. 

יחד עם זאת, לכל התקופה הזאת יש עוד תופעת לוואי שאף אחד לא מדבר עליה: נשירת שיער. 

נכון, זו אולי לא הבעיה הכי גדולה שאנחנו ניצבים בפניה בימים המטורפים האלה, אבל אם תמשיכו לקרוא תבינו שהיא עלולה להשפיע עליכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

מה הקשר בין הקורונה לבין נשירת שיער?

על פי הנתונים שעולים מגורמי רפואה עולמיים, אין קשר ישיר בין קורונה לבין איבוד שיער. אבל המדע כבר יודע להגיד לנו שלחץ, חרדה וסטרס עלולים לגרום להתקרחות. 

ובינינו, אם יש משהו שמאפיין את התקופה הזאת – זה בדיוק שלושת הדברים האלה: לחץ, חרדה וסטרס. 

אנחנו חוששים על הפרנסה שלנו, על הבריאות שלנו ושל בני המשפחה שלנו, אנחנו בלחץ שלא נצליח לסגור את החודש ועוד הרבה חששות ופחדים שמטרידים את מנוחתם של רבים מאיתנו. 

אם אתם גם חווים חרדה בתקופה האחרונה, חשוב שתדעו שאתם לא לבד. הרבה מאיתנו מרגישים את זה.

איבוד שיער שמגיע בהפתעה

גם אם אתם נהנים עכשיו משיער שופע ועשיר, יכול להיות שהתקופה הקשה והמלחיצה הזאת תפגע בו ותמצאו את עצמכם עם הרבה פחות שיער על הראש.

למעשה, לחץ נפשי עלול לגרום לנשירת שיער מאסיבית מאוד. יחד עם זאת, התזמון של נשירת השיער היא טריקית, מכיוון שההתקרחות לא מופיעה מיד לאחר האירוע הקשה. 

תהליכי בניית השערה גורמים לכך שאת השיער הדליל נגלה רק כשלושה חודשים עד חצי שנה מהרגעים המלחיצים. 

כך לדוגמא, אדם שאיבד את פרנסתו בשל הקורונה בחודש יוני, עלול לגלות שהוא מקריח בעקבות זאת רק בדצמבר!

יצאתם לחל”ת בחודש מאי? יכול להיות שבאוקטובר השיער שלכם יהיה הרבה יותר דליל, והרבה פחות מלא. 

הבעיה האמיתית בנשירת שיער היום

הרבה אנשים יגידו לעצמם שאיבוד שיער זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותם עכשיו. יכול להיות שהם צודקים, אנחנו לא טוענים שזה הדבר הכי מסוכן או נורא שעלול לקרות למישהו מכם.

יחד עם זאת, אנחנו יודעים מגברים רבים שנשירת שיער מאסיבית עלולה לגרום לפגיעה בביטחון העצמי. בשביל הרבה גברים, השיער הוא כמו רעמה של אריה. גם בלי שנשים לב, אנחנו מתגאים בה.

בניגוד להרבה דברים אחרים, קשה להסתיר איבוד שיער. נכון, אפשר ללכת עם כובע, אבל זה מתאים בעיקר כשאתם בחוץ. אם אתם בתוך משרד, לדוגמא, קצת פחות מתאים שתסתובבו עם כובע.

נכון, יש הרבה גברים שחיים בשלום ובשלווה עם התקרחות. אבל הרבה אחרים מוצאים את עצמם חסרי אונים מול נשירת שיער. התחושה הזאת לא נותרת רק בתוכנו, אלא היא משפיעה מאוד גם על כל ההתנהלות שלנו ועל איך שאנחנו מתייחסים לעצמנו ולסביבה שלנו.

יכול להיות שעוד כמה חודשים העולם יחזור למסלולו, אלפי הגברים שאיבדו את מקום עבודתם יחפשו עבודה חדשה, והשוק יהיה שוק של מעסיקים: רבים מהם יוכלו לבחור את העובד המתאים להם מבין דורשי העבודה הרבים שיציעו את עצמם. 

בשלב הזה, כל אחד מאיתנו יכול להיעזר בכל טיפה של ביטחון עצמי, של תחושת מסוגלות ושל הרגשה כללית של אריה שבא לצוד עבור עצמו ועבור המשפחה שלו.

אם בדרך לראיון העבודה הבא שלכם, זה שיכול להוציא אתכם מהתקופה הקשה הזאת, תהיו חסרי ביטחון או שתעסקו הרבה בניסיון להסתיר שיער דליל – ייתכן שלא תכבשו את ראיון העבודה כמו שאתם יכולים. 

אין מה לעשות, בשורה התחתונה, עבור הרבה גברים, פגיעה בשיער עלולה להפוך לפגיעה בהרבה יותר מזה. 

נכון, לנגיף הקורונה יש סכנות הרבה יותר גדולות מהשיער שיש לכם על הראש. מדובר בנגיף קטלני ומדבק מאוד, שמשפיע על הכלכלה העולמית והכלכלה המקומית בצורה שלא הייתה כמוה מעולם. 

חנויות נסגרות, אנשים מאבדים את הפרנסה שלהם והמדינה לא עומדת בקצב הפיצוי של עסקים ושל עצמאיים. 

איבוד שיער עלול לפגוע בכם ביום שאחרי הקורונה, בדיוק ברגע הזה שתהיה לכם הזדמנות לחזור לעצמכם, למצוא את המקום הראוי לכם בשוק העבודה, להחזיר לעצמכם את הכבוד מול האישה, החברים והמשפחה ובזמן שבו אתם אמורים לחזור ולהסתער על החיים. 

מה אפשר לעשות?

אנחנו יודעים שזה די קיטשי, אבל הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות כדי לשמור על השיער שלכם (ועל הרבה יותר מזה) הוא פשוט להירגע. 

נכון, קשה מאוד להירגע בימים הטרופים האלה. למרות זאת, אולי אפשר להזכיר לעצמנו שצרת רבים חצי נחמה, אז אולי אפשר גם חצי להירגע. 

ככל שתהיו רגועים יותר, גם בימים האלה, גם גדל הסיכוי שתצליחו לשמור על השיער שלכם כמו שהוא. 

במידה וקשה לכם להירגע בתקופה הזאת, ואתם מתחילים לראות את נסיגת קו השיער, ישנם פתרונות שונים למניעת נשירת שיער. חלקם כימיים שעלולים לגרום לתופעות לוואי שונות, חלקם דורשים טיפולים סמי-כירורגיים ותקופת החלמה ממושכת.

מנגד, הערכה של שורשים, לדוגמא, מכילה תמציות של רכיבים טבעיים בלבד שמסייעים לנקות את הקרקפת מרעלים ומשומנים, ומחדשים את פעילות זקיקי השערות – אותם איברים פצפונים בגוף שאחראים על יצירת שיערות חדשות. 

נגיף הקורונה כאן ולא ברור מתי הוא יעלם מכאן, ומתי נחזור לחיים נורמליים כמו שהיו לנו רק לפני כמה חודשים בודדים. 

בינתיים, אתם יכולים לשמור על השיער שלכם כדי שתהיו במיטבכם כשכולנו חוזרים לשגרה.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם מפרצים בשיער ניתנים למניעה?

מפרצים בשיער הם תופעה שמטרידה גברים רבים, במיוחד כאשר מתחילים להבחין בשינויים בקו השיער. התקרחות גברית היא נושא רגיש המשפיע על הביטחון העצמי ועל הדימוי האישי. השאלה המרכזית היא האם ניתן למנוע את הופעת המפרצים או לפחות להאט את התהליך.

קרא עוד »

 10 דרכים טבעיות להקלה על אלופציה אראטה בזקן

אלופציה אראטה היא מצב רפואי שבו מערכת החיסון תוקפת את זקיקי השיער, מה שגורם לנשירת שיער באזורים שונים בגוף, כולל הזקן. מצב זה יכול להיות מתסכל ומביך עבור רבים, במיוחד כאשר מדובר בזקן – סמל לגבריות וביטחון עצמי. במקום לפנות לטיפולים כימיים או תרופות, ישנן דרכים טבעיות רבות שיכולות לעזור להקל על המצב ולעודד את צמיחת השיער מחדש.

קרא עוד »

השפעות הנפשיות של אלופציה

נשירת שיער, או אלופציה, היא תופעה שיכולה להופיע בכל גיל ולהשפיע על גברים ונשים כאחד. מעבר להשפעות הפיזיולוגיות של התהליך, אלופציה יכולה להוביל למתח נפשי וסטרס ולהשאיר חותם נפשי עמוק, כמו כן, משפיעה על דימוי העצמי והתפיסה החברתית של הפרט. 

קרא עוד »

עולם ללא שיער: הסבר על אלופציה קונגניטה ועוד…

ההבנה של המכניזם הגנטי המעורב בהתפתחות המצב יכולה לסייע באבחון מוקדם ובהתאמה של אסטרטגיות טיפול אפשריות. אף על פי שאין כיום טיפול המאפשר לשחזר את צמיחת השיער באופן מלא, פתרונות תמיכה והתמודדות יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לאנשים להרגיש טוב יותר עם מראהם ועם עצמם.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: