* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

מה הסיכונים בהשתלת שיער ומה חשוב לבדוק?

השתלת שיער היא הליך כירורגי פופולרי למדי בשנים האחרונות, וגברים רבים משתמשים בשביל להחזיר לעצמם את המראה השופע. על אף סיכויי ההצלחה הגבוהים של השתלת שיער, ככל הליך כירורגי גם כאן קיימים סיכונים מסוימים. במאמר הבא נפרט מהם ומה חשוב לבדוק בהקשר זה.
תוכן עניינים
מה הסיכונים בהשתלת שיער

מעטים אך קיימים

ככלל, חשוב לציין שהשתלת שיער אינה נחשבת להליך מסוכן במיוחד, ולמעשה אפילו להפך. אחוזי ההצלחה של הליך זה הם גבוהים למדי, על אחת כמה וכמה אם בוחרים במרפאה מנוסה ואיכותית.

יחד עם זאת, השתלת שיער היא הליך כירורגי, ולכן כמעט בהכרח קיימים סיכונים בהשתלות שיער. ככל התערבות כירורגית השתלת שיער נושאת בחובה ממד פולשני מסוים עם פוטנציאל לסיבוכים וזיהומים שונים.

כך למשל, בעת השתלת שיער מבוצעת הרדמה אשר עלולה להביא לתגובה אלרגנית לחומר המרדים. בנוסף, קיים הסיכון להיווצרות שטפי דם באזור המיועד להשתלה, כמו גם להופעתה של בצקת, שהיא הצטברות נוזלים תת עורית. יש לציין שבצקת לרוב מתנקזת מאליה תוך כמה ימים.

בנוסף ישנם גם סיכונים אסתטיים שיש לקחת בחשבון. השתלת שיער מבוססת על תרומה של שיער ממקום אחד בקרקפת למקום אחר בו הצמיחה דלילה. מדובר בתרומה של אלפי זקיקי שיער ולכן תופעת לוואי אפשרית היא עיכוב בצמיחה דווקא של האזור התורם.

כמו כן ישנה אפשרות של השתלת שיער שלא בזווית הטבעית של הצמיחה, וכן להופעתן של צלקות כתוצאה מהניתוח (אשר יכוסו על ידי השיער, אך עדיין יהיו נוכחות). שני אלו הם סיכונים אסתטיים ולא בריאותיים, אך אפשר להימנע מהם במידה והמנתח הוא איש מקצוע מנוסה בעבודתו. 

אז מה חשוב לבדוק?

זה מה חשוב לבדוק בכדי להימנע מהסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בהשתלת שיער? בראש ובראשונה את זהותו של הרופא המשתיל ושל המוסד בו הוא פועל. ישנם לא מעט מקומות איכותיים שמצבעים ניתוחים מוצלחים, אך לצערנו ישנם גם מרפאות אשר מציעות השתלות זולות עם תוצאות גרועות בהתאם.

חשוב לא להתפתות למחירים נמוכים בענף ולעשות בדיקת רקע מקיפה על המקום המיועד לביצוע האופרציה. חשוב לבדוק כמה זמן הם פועלים, מה הניסיון שלהם כולל והאם שמעתם עליהם המלצות ממושתלים קודמים. כמובן שגם לא בושה לבדוק ולשאול האם המרפאה מחזיקה בכל הרישיונות וההיתרים הרלוונטיים להשתלה.

עוד עניין שחשוב לבדוק ולבצע הם הוראות הרופא לגבי הזמן שאחרי ההשתלה. ככלל, חשוב לטפל בפצעים הפתוחים של ההשתלה, להימנע מפעילות גופנית שתגביר את לחץ הדם באזור המושתל ולמלא בקפדנות את הוראות המרפאה הנוספות. כך ההחלמה תהיה מהירה ואיכותית יותר.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם מפרצים בשיער ניתנים למניעה?

מפרצים בשיער הם תופעה שמטרידה גברים רבים, במיוחד כאשר מתחילים להבחין בשינויים בקו השיער. התקרחות גברית היא נושא רגיש המשפיע על הביטחון העצמי ועל הדימוי האישי. השאלה המרכזית היא האם ניתן למנוע את הופעת המפרצים או לפחות להאט את התהליך.

קרא עוד »

 10 דרכים טבעיות להקלה על אלופציה אראטה בזקן

אלופציה אראטה היא מצב רפואי שבו מערכת החיסון תוקפת את זקיקי השיער, מה שגורם לנשירת שיער באזורים שונים בגוף, כולל הזקן. מצב זה יכול להיות מתסכל ומביך עבור רבים, במיוחד כאשר מדובר בזקן – סמל לגבריות וביטחון עצמי. במקום לפנות לטיפולים כימיים או תרופות, ישנן דרכים טבעיות רבות שיכולות לעזור להקל על המצב ולעודד את צמיחת השיער מחדש.

קרא עוד »

השפעות הנפשיות של אלופציה

נשירת שיער, או אלופציה, היא תופעה שיכולה להופיע בכל גיל ולהשפיע על גברים ונשים כאחד. מעבר להשפעות הפיזיולוגיות של התהליך, אלופציה יכולה להוביל למתח נפשי וסטרס ולהשאיר חותם נפשי עמוק, כמו כן, משפיעה על דימוי העצמי והתפיסה החברתית של הפרט. 

קרא עוד »

עולם ללא שיער: הסבר על אלופציה קונגניטה ועוד…

ההבנה של המכניזם הגנטי המעורב בהתפתחות המצב יכולה לסייע באבחון מוקדם ובהתאמה של אסטרטגיות טיפול אפשריות. אף על פי שאין כיום טיפול המאפשר לשחזר את צמיחת השיער באופן מלא, פתרונות תמיכה והתמודדות יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לאנשים להרגיש טוב יותר עם מראהם ועם עצמם.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: