* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

מה עושים נגד התקרחות גברית? 7 כללים חשובים לפני שמתחילים

גברים רבים מתמודדים עם התקרחות גברית, והרבה מהם שואלים את עצמם איך למנוע נשירת שיער. מי שמחפש דרכים להחזיר את השיער אל הראש, עלול למצוא את עצמו מול מגוון של אפשרויות שונות. המגוון הרחב של תכשירים, טיפולים ותרופות סבתא עלול לבלבל כל אחד. איזו דרך עדיפה? מה חשוב לבדוק לפני שמשלמים על מוצר להצמחת שיער או על טיפול נגד נשירת שיער לגברים?אספנו עבורכם כמה כללים חשובים לפני בחירה בתכשיר או בטיפול לחיזוק השיער.
תוכן עניינים

כלל ראשון: זה עובד?

בשוק המוצרים להצמחת שיער יש המון שיטות, תהליכים, תכשירים ומוצרים. חלקם, איך לומר, פחות יעילים (בלשון המעטה).

אם כך, איך אפשר לדעת במה לבחור? תשאלו, תשאלו ותשאלו – עד שתקבלו תשובה. חפשו חבר שכבר טיפל בהתקרחות שלו ויכול להמליץ, חפשו לקוחות והמלצות.

כל אחד כזה שיענה לכם, יוכל להזהיר אתכם מטיפולים שאינם יעילים ולהפנות אתכם לטיפולים שעזרו לו. שימו לב, שלפעמים טיפול שהתאים לאדם אחד לא יתאים לאדם אחר. מומלץ להפעיל שיקול דעת בכל מקרה.

כלל שני: ודאו כמה זמן אורך התהליך

טיפול בהתקרחות הוא תהליך שאורך זמן, וחשוב להכיר בזה. מצד אחד, יש טיפולים שונים כמו השתלת שיער, שאמנם הם מיידיים, אך בחודשים הראשונים השיער נראה לא טבעי.

מי שלא ערוך לעבור תקופה של כמה חודשים עם השתלת שיער טרייה על הראש, ומתבייש להסתובב בציבור כך, עלול למצוא את עצמו בבעיה.

לכן, בררו היטב כמה זמן התהליך דורש. אם מדובר בהליך טיפולי, ודאו שאתם יודעים בדיוק מתי תוכלו להסתובב בחופשיות, תוך כמה זמן השיער ייראה טבעי ואמתי והאם ישנם תופעות לוואי כמו צלקות, כתמים או תופעות אחרות – ותוך כמה זמן הם יעלמו.

במידה ומדובר על תכשירים שונים, חשוב לברר בתוך כמה זמן תראו תוצאות, האם ישנן תופעות לוואי וכיצד ייראה השיער שלכם במהלך הטיפול.

כל מידע כזה יסייע לכם לתכנן את התקופה הקרובה. אולי תוכלו לשכנע את הבוס בעבודה לעבוד יותר מהבית בתקופה הקרובה, או שתעדיפו למדוד כובעים ולנסות סטייל שונה.

הכי חשוב שלא תתפסו עם המכנסיים למטה, ולא תדעו איך להתמודד בתקופת הביניים, עד שהשיער יחזור לימים היפים שלו.

כלל שלישי: בדקו מה צריך לעשות במהלך הטיפול

תחום הטיפול בנשירת שיער לגברים מגוון מאוד, וניתן למצוא סוגים רבים של טיפולים לשיער. חשוב לבדוק שאתם ערוכים לתהליך הטיפולי.

ישנם תכשירים שצריך לשים על הקרקפת למשך שעות ארוכות בכל יום. יש לכם את הזמן לזה? כי אם לא, אולי חבל בכלל להתחיל בתהליך.

ישנם טיפולים שידרשו מכם לקחת יום חופש, או אפילו חופשה ארוכה יותר. תרצו לטוס לטפל בהתקרחות בחו”ל? שימו לב שיש לכם את הזמן, את הכסף ואת היכולת לטוס. אם לא, אולי עדיף למצוא טיפול אחר.

כלל רביעי: בדקו לעומק מה מכיל הטיפול

טיפולים להצמחת שיער כוללים הרבה פעמים תכשירים שונים שיש למרוח, לבלוע, לחפוף או לעסות. מה מכילים התכשירים האלה?

ישנם תכשירים כימיים, שמכילים חומרים שונים ומשונים. חלקם עלולים לגרום לפגיעה חמורה במקרה של שימוש לא נכון. לכן, חשוב שתקראו היטב מה מכיל כל תכשיר.

לעומתם, ישנם תכשירים שמכילים רכיבים טבעיים בלבד. תכשירים כאלה, מעצם היותם טבעיים, מציבים פחות סיכון לתופעות לוואי.

כלל בסיס בקריאת רכיבים (גם של מזון, אגב), הוא היכולת שלנו להבין את רשימת הרכיבים. ככל שרשימת הרכיבים פשוטה וברורה יותר – כך יש פחות סיכון לראש שלנו, ופחות סיכון לתופעות לוואי.

קראתם רשימת רכיבים של תכשיר מסויים ולא הבנתם ממנו כלום? מומלץ לכם לשאול עוד שאלות, כדי לדעת בדיוק מה אתם הולכים לשים על הראש שלכם.

כלל חמישי: ודאו שיש אישור של משרד הבריאות

אף אחד מאיתנו לא רוצה להשתמש בתכשיר להצמחת שיער רק כדי לגלות אחר כך שגרמנו לעצמנו נזק. כתמים, קרחות, אובדן שיער ואפילו כוויות הם תופעות לוואי שעלולות להתרחש בשימוש בתכשירים שונים.

לכן, לפני תחילת טיפול בנשירת שיער, ודאו שלתכשיר בו אתם רוצים לעשות שימוש יש אישור של משרד הבריאות. אישור כזה יכול להבטיח שהמוצר עבר בדיקות והוא לא יגרום לכם נזק.

כלל שישי: מי עומד מאחורי התכשיר?

האם יצרנית התכשיר היא חברה מוכרת, או שמדובר בבחור צעיר שרוקח שיקויים בחדר שלו בבית של ההורים?

חברה ותיקה ואמינה היא חברה עם גב, חברה עם אבא ואמא, וחברה שניתן לפנות אליה בשאלות, בבעיות ובתמיכה.
אחת הדרכים לדעת אם מדובר בחברה אמינה היא לבדוק מה תנאי הרכישה: יש אפשרות לביטול? אם הטיפול לא מצליח – אפשר לקבל את הכסף חזרה?

אם התשובה לכל אחת מהשאלות האלה היא שלילית – כדאי לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם רוכשים מוצרים להצמחת שיער.

כלל שביעי: אל תמרטו את השיער בזמן שאתם מחכים לתוצאות

טיפול נגד נשירת שיער הוא תהליך שאורך זמן. גברים רבים מתחילים את התהליך, ואז הם מבזבזים שעות מול המראה.

“השערה הזאת היתה פה קודם או שהיא חדשה? המפרצים הפכו להיות קטנים יותר?” אלה שאלות שהרבה גברים שמטפלים בנשירת שיער שואלים את עצמם.

לפעמים, ההמתנה הזאת יכולה להיות מאוד מתסכלת. התקווה שיום אחרי שנתחיל את הטיפול יהיה לנו כבר ראש מלא שיער היא מחשבה לא נכונה.

כדי לצמצם את ההתקרחות, יש לחדש את פעילות זקיקי השיער. כדי לתת להם אפשרות לפעול כמו שצריך, יש לנקות את השומנים והרעלים מהקרקפת, להמריץ את מחזור הדם ולתת לזקיקים את החומרים הדרושים לפעולה תקינה שלהם.

התהליך הזה אורך זמן, ואיך סיבה לעמוד שעות מול המראה. הדבר נכון בעיקר כשמדובר בטיפול בנשירת שיער חמורה.

ערכת הטיפול בנשירת שיער של שורשים, לדוגמא, עשויה מ-100% חומרים טבעיים בלבד. כשישים יום לאחר תחילת השימוש בתכשיר, הנשירה תפסיק. החל מ-90 ימים לאחר תחילת השימוש תחל צמיחה מחודשת של שיערות שכבר אבדו.

במקביל, לחברה יש מערך ליווי למשך שלושה חודשים, על ידי מומחה לנשירת שיער, שמעניק תמיכה וייעוץ לגברים שסובלים מהתקרחות והחליטו לשים לזה סוף.

לסיכום, לפני שאתם בוחרים בטיפול נגד נשירת שיער ומחליטים להילחם בהתקרחות גברית, כדאי שתעברו על הכללים האלה ותוודאו שאתם מתחילים בתהליך שמתאים עבורכם – ושיכול להניב תוצאות.

אחרת, אתם עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

דרכים לשמור על בריאות השיער והקרקפת בגיל המבוגר

בעולם המודרני, שבו המראה החיצוני תופס מקום חשוב בחיי היומיום, שמירה על בריאות השיער והקרקפת הופכת לנושא מרכזי בתחום הטיפוח האישי. עם התקדמות הגיל, נתקלים רבים באתגרים כמו נשירת שיער, שיער דליל ואף התקרחות. אך האם ניתן להאט את התהליכים הללו ואף להפוך אותם? במאמר זה נצלול לעומקם של מגוון פתרונות טבעיים ויעילים, ונכיר את הפורמולה המהפכנית של ‘שורשים’, המבטיחה לשנות את כללי המשחק בתחום בריאות השיער והקרקפת, גם בגיל המבוגר.

קרא עוד »

שורש הבעיה: איך מתמודדים עם אובדן שיער

בעידן שבו המראה החיצוני תופס מקום מרכזי בתרבות שלנו, אובדן שיער עלול להיות חוויה מטלטלת לרבים. זהו לא רק עניין של שינוי במראה, אלא גם עניין בעל השפעה על הזהות, הביטחון העצמי ולתחושת הבריאות שלנו. 

קרא עוד »
יתרונות וחסרונות של השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

השיער שלנו חשוב לנו, הוא חלק עיקרי מהמראה החיצוני שלנו והוא משפיע רבות על ההערכה העצמית שלנו. נשירת שיער עלולה להיות תהליך לא נעים, ואחת מהדרכים לשקם ולהחזיר את השיער שאבד היא ביצוע השתלת שיער. במאמר זה נצלול לעומק הדבר ונבין מהי השתלת שיער, באילו מקרים נבצע אותה ומהם היתרונות והחסרונות בה.

קרא עוד »
התקרחות

נשירת שיער פתאומית

לשיער שלנו יש חשיבות גבוהה, הוא יכול לשקף בעבורנו (ובעבור אחרים) את הזהות שלנו, את מי שאנחנו ואת הבריאות שלנו. נשירת שיער פתאומית היא חוויה לא נעימה והרבה פעמים גם מלחיצה בעבור מי שחווה אותה. במאמר זה נעמיק בתופעה כדי להבין מהי נשירת שיער פתאומית, כיצד נוכל לאבחן אותה בזמן, מה יכול לגרום לה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: