* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

שמפו לצמיחת שיער ותכשירים מומלצים לעידוד צמיחת שיער

לאור תופעת הנשירה, הנפותה הן בקרב נשים והן בקרב גברים, עולה הצורך במציאת שמפו ותכשירים להצמחת שיער, שיהיו איכותיים ויעילים ככל הניתן. 
תוכן עניינים

הפסקת הנשירה וצמיחה מחודשת של שיער

השיער הוא אצל רבים מאיתנו חלק חשוב ביותר מהתפיסה העצמית, ובהתאם לכך מתעורר הקושי בכך שהוא מתחיל לנשור. לאור כך, כדאי להכיר מבחר גדול ככל הניתן של מוצרי שמפו ותכשירים נוספים להצמחת השיער.

סוגי תכשירים מומלצים

חשוב לזכור שכדי לטפל בשיער בצורה המיטבית לא כדאי להסתפק בשמפו בלבד. כמו כן, ההמלצה היא לבחור במקביל הן במוצרים ‘פנימיים’ כגון ויטמינים טובים לשיער שחסרים לנו, והן במוצרים ‘חיצוניים’ כגון שמפו, תרסיסים, שמנים, ועוד. 

ההיצע ב’שוק’ מגוון מאד – ישנן הן חברות ישראליות והן חברות מגוונות ברחבי העולם שיכולות לסייע לכן ולכם הם תופעת הנשירה. 

כמו כן חשוב לשים לב כי מחפשים מוצרים שלא רק מונעים נשירה, כי אם גם מעודדים צמיחה מחודשת של השיער – ובכך מעשירים את המראה והבריאות של השיער. 

נוסף לאמור, התכשירים המומלצים לצמיחה מחודשת של שיער כוללים כדורים, ‘תרופות סבתא’, ג’לטין, ועוד.

איך זה עובד?

התכשירים ואופני הטיפול השונים פועלים על ‘מנגנונים’ שונים על הקרקפת שלנו, ובכך כל אחד מהם יכול, בצורה שונה, לסייע בצמיחה מחודשת של השיער. 

שמפו להצמחת שיער למשל יכיל לרוב חומרים טבעיים רבים – וביניהם קולגן שמחזק את השערה, ויטמינים שונים, ביוטין, שמנים שונים, וכד’. 

חומרים אלה מגבילים את ההורמונים אשר פוגעים בשיער וגורמים לנסיגתו ונשירתו, ובמקביל מגדילים זרימת דם לקרקפת ובכך מעודדים גם צמיחה של השיער. 

דרך נוספת אשר מובילה לצמיחה הינה הזרמת דם לקרקפת. פעמים רבות נשירה נוצרת עקב זרימת דם נמוכה באיזור ופגיעה בזקיקים – המהווים את ‘ראש’ השערה. כך, מומלץ בנוסף לתכשירים גם להזרים את הדם לקרקפת, בין אם על ידי עיסוי עצמי ובין אם על ידי שימוש באביזרי עיסוי ייעודיים.

צורה מרכזית נוספת שיכולה לסייע הינה שינוי תזונתי. פעמים רבות התזונה שלנו אינה כוללת את הויטמינים הנחוצים לצמיחת שיער מחודשת ולמניעת נשירת שיער קיים. 

מה לעשות עכשיו?

חשוב לשים לב כי לאור חשיבות השיער בתפיסתם של אנשים את עצמם, ישנם המוני מוצרים בשוק, חלקם איכותיים יותר וחלקם איכותיים פחות. לחלק מהמוצרים עשויות להיות תופעות לוואי. זאת ועוד, יש לזכור כי תהליך חידוש צמיחת השיער הוא תהליך ארוך. לשיער לוקח זמן רב לגדול מחדש. 

לאור אלה חשוב להתחיל ממחקר מעמיק בשאלה מה יש לשנות – בין אם להוסיף תכשירים, לשנות תזונה, או לקחת ויטמינים, כמו גם שילוב של הדברים, חשוב לזהות אילו תכשירים מיטיבים אתכם ועם השיער שלכם. 

כמו כן, יש להיאזר בסבלנות, ובעת ביצוע התהליך הארוך לזכור את היתרונות הרבים של שיער מלא ובריא.

שמפו להצמחת שיער
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם מפרצים בשיער ניתנים למניעה?

מפרצים בשיער הם תופעה שמטרידה גברים רבים, במיוחד כאשר מתחילים להבחין בשינויים בקו השיער. התקרחות גברית היא נושא רגיש המשפיע על הביטחון העצמי ועל הדימוי האישי. השאלה המרכזית היא האם ניתן למנוע את הופעת המפרצים או לפחות להאט את התהליך.

קרא עוד »

 10 דרכים טבעיות להקלה על אלופציה אראטה בזקן

אלופציה אראטה היא מצב רפואי שבו מערכת החיסון תוקפת את זקיקי השיער, מה שגורם לנשירת שיער באזורים שונים בגוף, כולל הזקן. מצב זה יכול להיות מתסכל ומביך עבור רבים, במיוחד כאשר מדובר בזקן – סמל לגבריות וביטחון עצמי. במקום לפנות לטיפולים כימיים או תרופות, ישנן דרכים טבעיות רבות שיכולות לעזור להקל על המצב ולעודד את צמיחת השיער מחדש.

קרא עוד »

השפעות הנפשיות של אלופציה

נשירת שיער, או אלופציה, היא תופעה שיכולה להופיע בכל גיל ולהשפיע על גברים ונשים כאחד. מעבר להשפעות הפיזיולוגיות של התהליך, אלופציה יכולה להוביל למתח נפשי וסטרס ולהשאיר חותם נפשי עמוק, כמו כן, משפיעה על דימוי העצמי והתפיסה החברתית של הפרט. 

קרא עוד »

עולם ללא שיער: הסבר על אלופציה קונגניטה ועוד…

ההבנה של המכניזם הגנטי המעורב בהתפתחות המצב יכולה לסייע באבחון מוקדם ובהתאמה של אסטרטגיות טיפול אפשריות. אף על פי שאין כיום טיפול המאפשר לשחזר את צמיחת השיער באופן מלא, פתרונות תמיכה והתמודדות יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לאנשים להרגיש טוב יותר עם מראהם ועם עצמם.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: