* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

איך למנוע נשירת שיער – מהן השיטות שעובדות?

השוק מציע אינספור שיטות וטיפולים למניעה וטיפול בנשירת שיער והתקרחות גברית. חלק מהשיטות לא יעילות כל וכלל, חלקן תורמות לטיפול אך גורמות על הדרך להופעה של תסמינים ותופעות לוואי לצד כמה טיפולים שאכן מעודדים עצירה של הנשירה, אך לאו דווקא תורמים להתעבות שלו ולהחזרת הצמיחה של זקיקי השיער.
תוכן עניינים

לפני שנתאר כאן כמה מהשיטות שכן עובדות, חשוב להבין שהתקרחות טיפוסית היא לא מחלה ואין להתייחס אליה ככזאת, בין החווים התקרחות יש הנהנים מהמראה החדש שלהם ויש שפחות. אין תרופת קסם מה שכן יש אלו טיפולים שיכולים לסייע לעבות את השיער ולמנוע את ההידלדלות שלו. 

לפני שנתאר מה יכול לעבוד או עובד, מה פחות מומלץ?

  1. פרופסיה – תכשיר המסייע בעיכוב האנזים הגורם להיווצרות של הורמון הגורם לנשירה. הבעיה: תופעות לוואי רבות וכאשר מפסיקים את הטיפול, הנשירה חוזרת. חובה במרשם.
  2. מינוקסידיל – תכשיר אותו מורחים על העור ללא מרשם. יעיל אך רק בטווח הקצר משום שאחרי שמפסיקים את השימוש הנשירה שוב חוזרת. לחלק מהגברים גורם לתופעות לוואי. 
  3. השתלות שיער- הליך כירורגי ולא טבעי המלווה בסיכונים. 

מה כן מומלץ?

טיפול טבעי המשלב בין תכשיר ייחודי לבין מזותרפיה. מדובר למעשה בפורמולה ייחודית המכילה מגוון של צמחים וחומרים פעילים אשר מגבילים את הפעילות של אנזים 5 אלפא רדוקטאז שהוא האנזים שמוביל לעליה בייצור ההורמון ה- DHT. ההורמון הזה הוא זה שמוביל לתהליך הנשירה. ברגע שההורמון הזה יורד, מנוטרל הנזק שנגרם לזקיקי השיער ואז הנשירה מפסיקה. במקביל, מכשיר המזותרפיה מבצע פעולת דיקור על העור ומסייע בהגברת ייצור הקולגן בקרקפת מה שתורם להאיץ את תהליך החלפת השערות הפגומות בזקיקים חדשים הצומחים באופן תקין. 

שלבו שמפו טבעי למניעת נשירה

שמפו טבעי תורם לסילוק השומנים והרעלים שעל הקרקפת ומסייע בהפסקת תהליך הנשירה. 

הרגלים המעודדים נשירה 

פרט לטיפול שהוא 100% טבעי ואינו גורם לתופעות לוואי או תסמינים ובמקביל מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל, יש עוד כמה דברים שאפשר לעשות או יותר נכון להפסיק לעשות. 

  • מומלץ שלא לחפוף את השיער בכל יום – תהליך החפיפה מעודד נשירה. 
  • מומלץ שלא להבריש את השיער שהוא רטוב, אלא רק כאשר הוא מתייבש משום שכשמסרקים את השיער שהוא עדיין רטוב זה גורם לתלישה של השערות. מומלץ להבריש את השיער לפני המקלחת ולאחריה לייבש במגבת. 
  • תזונה מאוזנת – שלבו בתפריט רכיבים התורמים להיווצרות מחודשת של רכיבים חשובים כמו קרטין וקולגן. אכלו מזונות עשירים בחלבון והפחיתו מזונות עשירים בשומנים ופחמימות ריקות. 
  • בחרו מברשת איכותית – בחרו במברשת רכה ועדינה עם סיבים עבים. 
  • הפסיקו לעשן – אפקט העישון פוגע בזרימה תקינה של הדם ויוצר פגיעה בזקיקי השיער. 
  • הימנעו מתלישת שיערות לבנות – בעתיד הפעולה הזו יכולה לגרום לאזורים נטולי שיער.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

דרכים לשמור על בריאות השיער והקרקפת בגיל המבוגר

בעולם המודרני, שבו המראה החיצוני תופס מקום חשוב בחיי היומיום, שמירה על בריאות השיער והקרקפת הופכת לנושא מרכזי בתחום הטיפוח האישי. עם התקדמות הגיל, נתקלים רבים באתגרים כמו נשירת שיער, שיער דליל ואף התקרחות. אך האם ניתן להאט את התהליכים הללו ואף להפוך אותם? במאמר זה נצלול לעומקם של מגוון פתרונות טבעיים ויעילים, ונכיר את הפורמולה המהפכנית של ‘שורשים’, המבטיחה לשנות את כללי המשחק בתחום בריאות השיער והקרקפת, גם בגיל המבוגר.

קרא עוד »

שורש הבעיה: איך מתמודדים עם אובדן שיער

בעידן שבו המראה החיצוני תופס מקום מרכזי בתרבות שלנו, אובדן שיער עלול להיות חוויה מטלטלת לרבים. זהו לא רק עניין של שינוי במראה, אלא גם עניין בעל השפעה על הזהות, הביטחון העצמי ולתחושת הבריאות שלנו. 

קרא עוד »
יתרונות וחסרונות של השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

השיער שלנו חשוב לנו, הוא חלק עיקרי מהמראה החיצוני שלנו והוא משפיע רבות על ההערכה העצמית שלנו. נשירת שיער עלולה להיות תהליך לא נעים, ואחת מהדרכים לשקם ולהחזיר את השיער שאבד היא ביצוע השתלת שיער. במאמר זה נצלול לעומק הדבר ונבין מהי השתלת שיער, באילו מקרים נבצע אותה ומהם היתרונות והחסרונות בה.

קרא עוד »
התקרחות

נשירת שיער פתאומית

לשיער שלנו יש חשיבות גבוהה, הוא יכול לשקף בעבורנו (ובעבור אחרים) את הזהות שלנו, את מי שאנחנו ואת הבריאות שלנו. נשירת שיער פתאומית היא חוויה לא נעימה והרבה פעמים גם מלחיצה בעבור מי שחווה אותה. במאמר זה נעמיק בתופעה כדי להבין מהי נשירת שיער פתאומית, כיצד נוכל לאבחן אותה בזמן, מה יכול לגרום לה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: