* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

איך למנוע נשירת שיער – מהן השיטות שעובדות?

השוק מציע אינספור שיטות וטיפולים למניעה וטיפול בנשירת שיער והתקרחות גברית. חלק מהשיטות לא יעילות כל וכלל, חלקן תורמות לטיפול אך גורמות על הדרך להופעה של תסמינים ותופעות לוואי לצד כמה טיפולים שאכן מעודדים עצירה של הנשירה, אך לאו דווקא תורמים להתעבות שלו ולהחזרת הצמיחה של זקיקי השיער.
תוכן עניינים

לפני שנתאר כאן כמה מהשיטות שכן עובדות, חשוב להבין שהתקרחות טיפוסית היא לא מחלה ואין להתייחס אליה ככזאת, בין החווים התקרחות יש הנהנים מהמראה החדש שלהם ויש שפחות. אין תרופת קסם מה שכן יש אלו טיפולים שיכולים לסייע לעבות את השיער ולמנוע את ההידלדלות שלו. 

לפני שנתאר מה יכול לעבוד או עובד, מה פחות מומלץ?

  1. פרופסיה – תכשיר המסייע בעיכוב האנזים הגורם להיווצרות של הורמון הגורם לנשירה. הבעיה: תופעות לוואי רבות וכאשר מפסיקים את הטיפול, הנשירה חוזרת. חובה במרשם.
  2. מינוקסידיל – תכשיר אותו מורחים על העור ללא מרשם. יעיל אך רק בטווח הקצר משום שאחרי שמפסיקים את השימוש הנשירה שוב חוזרת. לחלק מהגברים גורם לתופעות לוואי. 
  3. השתלות שיער- הליך כירורגי ולא טבעי המלווה בסיכונים. 

מה כן מומלץ?

טיפול טבעי המשלב בין תכשיר ייחודי לבין מזותרפיה. מדובר למעשה בפורמולה ייחודית המכילה מגוון של צמחים וחומרים פעילים אשר מגבילים את הפעילות של אנזים 5 אלפא רדוקטאז שהוא האנזים שמוביל לעליה בייצור ההורמון ה- DHT. ההורמון הזה הוא זה שמוביל לתהליך הנשירה. ברגע שההורמון הזה יורד, מנוטרל הנזק שנגרם לזקיקי השיער ואז הנשירה מפסיקה. במקביל, מכשיר המזותרפיה מבצע פעולת דיקור על העור ומסייע בהגברת ייצור הקולגן בקרקפת מה שתורם להאיץ את תהליך החלפת השערות הפגומות בזקיקים חדשים הצומחים באופן תקין. 

שלבו שמפו טבעי למניעת נשירה

שמפו טבעי תורם לסילוק השומנים והרעלים שעל הקרקפת ומסייע בהפסקת תהליך הנשירה. 

הרגלים המעודדים נשירה 

פרט לטיפול שהוא 100% טבעי ואינו גורם לתופעות לוואי או תסמינים ובמקביל מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל, יש עוד כמה דברים שאפשר לעשות או יותר נכון להפסיק לעשות. 

  • מומלץ שלא לחפוף את השיער בכל יום – תהליך החפיפה מעודד נשירה. 
  • מומלץ שלא להבריש את השיער שהוא רטוב, אלא רק כאשר הוא מתייבש משום שכשמסרקים את השיער שהוא עדיין רטוב זה גורם לתלישה של השערות. מומלץ להבריש את השיער לפני המקלחת ולאחריה לייבש במגבת. 
  • תזונה מאוזנת – שלבו בתפריט רכיבים התורמים להיווצרות מחודשת של רכיבים חשובים כמו קרטין וקולגן. אכלו מזונות עשירים בחלבון והפחיתו מזונות עשירים בשומנים ופחמימות ריקות. 
  • בחרו מברשת איכותית – בחרו במברשת רכה ועדינה עם סיבים עבים. 
  • הפסיקו לעשן – אפקט העישון פוגע בזרימה תקינה של הדם ויוצר פגיעה בזקיקי השיער. 
  • הימנעו מתלישת שיערות לבנות – בעתיד הפעולה הזו יכולה לגרום לאזורים נטולי שיער.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

יתרונות וחסרונות של השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

השיער שלנו חשוב לנו, הוא חלק עיקרי מהמראה החיצוני שלנו והוא משפיע רבות על ההערכה העצמית שלנו. נשירת שיער עלולה להיות תהליך לא נעים, ואחת מהדרכים לשקם ולהחזיר את השיער שאבד היא ביצוע השתלת שיער. במאמר זה נצלול לעומק הדבר ונבין מהי השתלת שיער, באילו מקרים נבצע אותה ומהם היתרונות והחסרונות בה.

קרא עוד »
התקרחות

נשירת שיער פתאומית

לשיער שלנו יש חשיבות גבוהה, הוא יכול לשקף בעבורנו (ובעבור אחרים) את הזהות שלנו, את מי שאנחנו ואת הבריאות שלנו. נשירת שיער פתאומית היא חוויה לא נעימה והרבה פעמים גם מלחיצה בעבור מי שחווה אותה. במאמר זה נעמיק בתופעה כדי להבין מהי נשירת שיער פתאומית, כיצד נוכל לאבחן אותה בזמן, מה יכול לגרום לה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה.

קרא עוד »

לא רק באוכל: רוזמרין לנשירת שיער

רוזמרין הוא תמצית צמחית המופקת מעלי הצמח רוזמרינוס. מחקרים הראו כי רוזמרין יכול לעזור בטיפול בנשירת שיער בכך שהוא מעודד גדילה של שיער חדש. רוזמרין פועל על ידי הגברת זרימת הדם לקרקפת ולזקיקי השיער, מה שמאפשר לשיער לצמוח. בנוסף, רוזמרין עוצר את האנזים 5-אלפא רדוקטאז שגורם למיני-דלדול. שילוב של רוזמרין עם מינוקסידיל יכול לשפר את יעילות הטיפול בנשירת שיער.

קרא עוד »
תמצית הדס לנשירת שיער

תמצית הדס לנשירת שיער – האם זה באמת עוזר?

נשירת שיער היא תופעה שיכולה לפגוש את כולנו, גברים ונשים כאחד. זו יכולה לתפוס אותנו בגילאים שונים, מצבים שונים ובהתאם לבעיות רפואיות. לעיתים לא נוכל לזהות על פני השטח את שורש הבעיה. נשירת שיער היא תופעה לא נעימה במיוחד ולרוב היא תופסת אותנו לא מוכנים, ישנם לא מעט תכשירים ומוצרים בשוק אשר עוזרים למנוע נשירה, חלקם עוזרים יותר חלקם פחות. לפני שאתם הולכים לטיפולים כימיים ו/או כירורגים ומוציאים עשרות אלפי שקלים – החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים לשיטות אלטרנטיביות לטיפול בנשירת שיער.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: