* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

האם דיקור סיני יעצור את נשירת השיער שלך?

דיקור סיני, אחת מהשיטות העתיקות ביותר ברפואה המסורתית של מזרח אסיה, מציע גישה ייחודית לטיפול במגוון מצבים רפואיים. באמצעות שימוש במחטים דקות המוחדרות לנקודות מדויקות בגוף, הדיקור מבקש לאזן את הצ'י - האנרגיה החיונית - לטיפול בבעיות רפואיות שונות. במאמר זה נסקור את הגישה הרפואית הזו ואיך היא משמשת כטיפול בנשירת שיער.
תוכן עניינים

דיקור סיני, אחת מהשיטות העתיקות ביותר ברפואה המסורתית של מזרח אסיה, מציע גישה ייחודית לטיפול במגוון מצבים רפואיים. באמצעות שימוש במחטים דקות המוחדרות לנקודות מדויקות בגוף, הדיקור מבקש לאזן את הצ’י – האנרגיה החיונית – לטיפול בבעיות רפואיות שונות. במאמר זה נסקור את הגישה הרפואית הזו ואיך היא משמשת כטיפול בנשירת שיער.

הבסיס התיאורטי לשימוש בדיקור סיני לטיפול בנשירת שיער

דיקור סיני מתבסס על עקרונות הרפואה הסינית המסורתית, שחוקרת את הקשרים בין גוף לנפש ומבקשת לאזן את האנרגיה בגוף. לפי התיאוריה הסינית, כל דיספונקציה או מחלה היא תוצאה של חוסר איזון בזרימת הצ’י. הדיקור מטרתו לשחרר חסימות ולאזן מחדש את הזרימה הטבעית של הצ’י בגוף. ישנן כמה דרכים בהן דיקור סיני עשוי לסייע בטיפול בנשירת שיער והתקרחות:

 • איזון אנרגיה: על פי הרפואה הסינית, דיקור יכול לאזן את הצ’י בגוף, תהליך שיכול לשפר מצבים שונים, כולל נשירת שיער. כאשר האנרגיה זורמת ללא מכשולים, כל איברי הגוף, כולל זקיקי השיער, פועלים ביעילות גבוהה יותר.
 • שיפור זרימת הדם: על ידי גרימת זרימת דם מוגברת בקרקפת, דיקור סיני יכול לשפר את האספקה של חמצן ומזונות לזקיקי השיער. זה יכול לסייע בחידוש זקיקי השיער הפגועים ולעודד צמיחה מחודשת.
 • הפחתת דלקת: תופעת נשירת שיער המביאה לשיער דליל מקורה לעיתים קרובות בתהליכים דלקתיים או הפרעות הורמונליות אשר משפיעות על זקיקי השיער. דיקור סיני עשוי להקל על הדלקת באזורים אלו, מה שיכול לתרום להאטה בתהליך הנשירה.

השימוש בדיקור סיני כדרך לטיפול בנשירת שיער היא גישה שמחזקת את הגוף כולו ולא רק את התסמינים החיצוניים. תוצאות הטיפול משתנות מאדם לאדם, תלוי בגורמים הספציפיים שגרמו לבעיה אצל המטופל.

מגבלות שימוש ותופעות לוואי

בעוד שדיקור סיני נחשב לטיפול בטוח ויעיל עבור רבים, ישנם מצבים בהם יש להימנע ממנו או להתייחס אליו בזהירות רבה. כמו כן, כמו בכל טיפול רפואי, גם דיקור סיני עלול לגרום לתופעות לוואי במקרים מסוימים.

מגבלות שימוש

 • הפרעות דימום: אנשים עם הפרעות דימום טבעיות או אלה שנוטלים תרופות מדללות דם עלולים להיתקל בסיכון מוגבר לדימומים וחבורות במקומות הדיקור.
 • הריון: נשים בהריון צריכות להיות מאוד זהירות עם דיקור סיני.
 • זיהומים עוריים או מחלות עור: אנשים עם זיהומים עוריים או מחלות עור באזורי הדיקור עלולים לחוות החמרה של המצב או העברת הזיהום לאזורים אחרים.

תופעות לוואי:

 • כאב או דימום מקומי: למרות שהדיקור עצמו לא אמור להיות כואב, ישנם מקרים בהם המטופלים חווים כאב קל או דימום בנקודות הדיקור.
 • חבורות: בעקבות הדיקור עלולות להופיע חבורות במקום הדיקור, שגורמות לאי נוחות זמנית.
 • התייבשות או סחרחור: חלק מהמטופלים עלולים לחוות התייבשות או סחרחורת לאחר הטיפול, במיוחד אם לא שתו מספיק נוזלים לפני הדיקור.

לכן, חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך לפני תחילת טיפול בדיקור סיני, על מנת לוודא שהוא מתאים ובטוח עבור המטופל הספציפי ומצבו הבריאותי.

מסקנות והמלצות

דיקור סיני מציע גישה משלימה לטיפול בנשירת שיער (כמו של שורשים), שיכולה להיות אפקטיבית עבור רבים. הוא מבוסס על עקרונות הרפואה הסינית המסורתית, שמתמקדת באיזון כולל של הגוף והנפש.

המלצות למי שחושב לנסות דיקור סיני כטיפול בנשירת שיער:

 • התייעצות עם מומחה: לפני התחלת כל טיפול, חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך בדיקור סיני. המטפל יעריך את מצבך הגופני והנפשי ויתאים את הטיפול המתאים ביותר עבורך.
 • שילוב טיפולים: לעיתים, שילוב של דיקור סיני עם טיפולים אחרים, כגון שינויים בתזונה, תוספי תזונה או צמחי מרפא, יכול להגביר את אפקטיביות הטיפול בנשירת שיער.
 • עקביות: הקפדה על תדירות טיפול בדיקור סיני דורש עקביות ומחויבות. לעיתים נדרשת סדרה של טיפולים לפני שניתן לראות שיפור מובהק.
 • מעקב: בחינה עצמי חשוב להיות מודע לאופן בו הגוף שלך מגיב לטיפול ולדווח למטפל על כל שינוי או תופעה לוואית שנראית.

בסופו של דבר, דיקור סיני יכול להציע פתרון טבעי ומשלים למי שמתמודד עם נשירת שיער. בכל מקרה, חשוב להתייחס לטיפול זה כחלק מגישה הוליסטית לבריאות, תוך שימת לב לכל היבטי החיים שיכולים להשפיע על איכות השיער והבריאות בכלל.

שאלות נפוצות (FAQ)

מהו דיקור סיני ואיך הוא עובד?
>> דיקור סיני הוא טיפול ברפואה מסורתית סינית שבו משתמשים במחטים דקות המוחדרות לנקודות מסוימות בגוף. הדיקור מטרתו לאזן את זרימת הצ’י (אנרגיה חיונית) בגוף, לשפר זרימת דם ולהפחית דלקת, תוך כדי שיפור מצבים רפואיים שונים, כולל נשירת שיער.

האם דיקור סיני מסוכן?
>> דיקור סיני נחשב לבטוח כאשר הוא מתבצע על ידי מטפל מוסמך ומיומן. יחד עם זאת, כמו בכל טיפול, ישנם סיכונים פוטנציאליים ותופעות לוואי, כולל כאב קל, חבורות, או דימומים באזור הדיקור.

כמה זמן לוקח לראות תוצאות מדיקור סיני לנשירת שיער?
>> התגובה לדיקור סיני הינה אינדיבידואלית, אך לרוב נדרשת סדרה של טיפולים במשך מספר שבועות עד חודשים. למרות שחלק מהמטופלים עשויים לחוות שיפור כבר אחרי מספר טיפולים, אך בדרך כלל צמיחת שיער מחודשת נראית רק לאחר זמן ממושך יותר.

האם כולם יכולים לעבור טיפול בדיקור סיני?
>> לא. יש מצבים בהם דיקור סיני אינו מומלץ או אף מסוכן. לדוגמה, אנשים עם הפרעות דימום, נשים בהריון, או אנשים הנוטלים תרופות מסוימות עלולים להיות בסיכון מוגבר לסיבוכים. לכן, חשוב להתייעץ עם רופא לפני התחלת טיפול.

איך אני בוחר מטפל בדיקור סיני?
>> בחירת מטפל בדיקור סיני צריכה להתבצע בזהירות. מומלץ לבחור מטפל שיש לו הסמכה רשמית וניסיון בתחום. אפשר לבקש המלצות מרופא או מחברים, ולבדוק את הרקע והמלצות של המטפל לפני התחלת הטיפול.

סיכום

לסיכום, דיקור סיני מציע גישה משלימה ועתיקה לטיפול בבעיות נשירת שיער, התקרחות ומפרצים בשיער התורמת לשיפור מצב השיער והבריאות בכלל. השיטה מבוססת על עקרונות עתיקים של הרפואה הסינית, אשר מתמקדת באיזון אנרגיות הגוף ובשיפור זרימת הדם, תהליכים אשר עוזרים להפחית נשירת שיער ולעודד צמיחה מחודשת.

חשוב לקחת בחשבון כי לפני התחלת כל טיפול, במיוחד טיפול שאינו מוכר כמו דיקור סיני, יש להתייעץ עם רופא. הוא ידע להעריך את הסיכונים והמלצות עבור כל מטופל ולהמליץ על השילוב הנכון ביותר של טיפולים עבור מצבו הספציפי. כך ניתן להבטיח שהטיפול בדיקור סיני יהיה לא רק יעיל אלא גם בטוח.

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

השפעות הנפשיות של אלופציה

נשירת שיער, או אלופציה, היא תופעה שיכולה להופיע בכל גיל ולהשפיע על גברים ונשים כאחד. מעבר להשפעות הפיזיולוגיות של התהליך, אלופציה יכולה להוביל למתח נפשי וסטרס ולהשאיר חותם נפשי עמוק, כמו כן, משפיעה על דימוי העצמי והתפיסה החברתית של הפרט. 

קרא עוד »

אלופציה סניליס: התקרחות נורמלית בגיל מתקדם

אלופציה סניליס היא תופעה המתאפיינת באובדן שיער טבעי שמתרחש עם העלייה בגיל, וכפי שהשם מרמז, היא נפוצה במיוחד בקרב מבוגרים וקשישים. עם זאת, למרות התפוצה הנרחבת שלה, התקרחות בגיל מתקדם עלולה להשפיע רבות על איכות החיים של אלו המתמודדים עמה; גם מבחינת הביטחון העצמי וגם בהיבטים חברתיים ופסיכולוגיים נוספים. 

קרא עוד »

עולם ללא שיער: הסבר על אלופציה קונגניטה ועוד…

ההבנה של המכניזם הגנטי המעורב בהתפתחות המצב יכולה לסייע באבחון מוקדם ובהתאמה של אסטרטגיות טיפול אפשריות. אף על פי שאין כיום טיפול המאפשר לשחזר את צמיחת השיער באופן מלא, פתרונות תמיכה והתמודדות יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לאנשים להרגיש טוב יותר עם מראהם ועם עצמם.

קרא עוד »

אמפולות לחיזוק השיער – המדריך המלא

אמפולות לחיזוק שורשי השיער הן תכשירים טיפוליים מתקדמים המעוצבים לפתרון בעיות שונות הקשורות לשיער ולקרקפת. בניגוד לשמפו או מרכך, הפועלים בעיקר על משטח השיער והקרקפת, אמפולות פועלות מתחת לפני השטח ומספקות טיפול עמוק וממוקד בשורשי השיער עצמם.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: