* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

הטיפולים היעילים ביותר למפרצים בשיער

מפרצים בשיער, או במונח הרפואי “אלופציה אנדרוגנית”, הם בעיה נפוצה הנוגעת לגברים ונשים כאחד. המצב מתאפיין בדילול ונשירת שיער באזורים מסוימים בקרקפת, בעיקר בחלקה העליון והקדמי. זהו תהליך המתרחש לעיתים קרובות במהלך השנים ויכול להתחיל בשלבים מוקדמים של החיים, אף בגיל ההתבגרות
תוכן עניינים

מפרצים בשיער, או במונח הרפואי “אלופציה אנדרוגנית”, הם בעיה נפוצה הנוגעת לגברים ונשים כאחד. המצב מתאפיין בדילול ונשירת שיער באזורים מסוימים בקרקפת, בעיקר בחלקה העליון והקדמי. זהו תהליך המתרחש לעיתים קרובות במהלך השנים ויכול להתחיל בשלבים מוקדמים של החיים, אף בגיל ההתבגרות.

גורמים והשלכות:

 • גורמים גנטיים: אחד הגורמים המרכזיים למפרצים בשיער היא הגנטיקה. נטייה למפרצים יכולה להיות תורשתית, כך שאם יש לכם במשפחה קרחים תדעו שיכול להיות שגם אתם על הכוונת.
 • השפעות הורמונליות: שינויים ברמות ההורמונים, במיוחד ההורמונים האנדרוגנים, עלולים לגרום לשיער דליל ולמפרצים.
 • גיל ומגדר: תופעת נשירת שיער והמפרצים מופיעה בעיקר אצל גברים לקראת שנות ה – 30 לחייהם, אך גם נשים לעיתים סובלות מהתופעה.

השלכות של מפרצים בשיער משתנות בין אדם לאדם, אך בדרך כלל משפיעות על:

 • דימוי וביטחון עצמי: אובדן שיער עלול להוביל לתחושות של דיכאון וחוסר ביטחון.
 • השפעה חברתית ומקצועית: בחברה שלנו ישנה חשיבות רבה למראה החיצוני, על כן מפרצים בשיער משפיעים באופן ישיר על התפיסה העצמית ועל האופן בו האדם נתפס בעיני אנשים אחרים.

בעזרת הבנה נכונה של הגורמים השונים וההשלכות הרגשיות והחברתיות של בעיית המפרצים, ניתן להתמודד עם הבעיה בצורה יעילה יותר ולבחור באסטרטגיית טיפול מתאימה.

אופציות לטיפול במפרצים בשיער

ערכת הטיפול של שורשים:

 • מהות הטיפול: ערכה זו מתמקדת במניעת נשירת השיער, חיזוק שורשי השיער ובעידוד צמיחת שיער חדשה. היא כוללת תרכובות פעילות שמטרתן להגביר את זרימת הדם לקרקפת ולספק חומרים חיוניים לצמיחת זקיקי השיער.
 • 100% טבעי: הפורמולה של שורשים אך ורק חומרים טבעיים ולכן הטיפול הוא גם 100% ללא תופעות לוואי.
 • יתרונות: טיפול ממוקד ואפקטיבי, שמסייע למנוע נשירה נוספת ולעודד צמיחה מחודשת של השיער.
 • שימוש: יש להשתמש בערכה על פי ההוראות, אורך הטיפול משתנה מאדם לאדם.
 • אחריות: הטיפול של שורשים מבטיחה ראיית תוצאות אחרי 90 ימי טיפול ואם לא תהיו מרוצים תקבלו את הכסף בחזרה. 

תזונה ותוספי תזונה:

 • חשיבות התזונה: תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים ומינרלים חיוניים יכולה לתמוך בבריאות השיער ולחזק אותו.
 • תוספים מומלצים: תוספי תזונה כמו – ביוטין, ויטמין E, ויטמין D, צינק, ואומגה 3 נחשבים לרכיבים חשובים בתמיכה בבריאות השיער, למידע נוסף בנושא זה לחצו כאן.
 • תזונה מותאמת: הכוללת מזונות העשירים ברכיבים כמו – חלבון, ברזל, ואומגה 3, הם דרך טובה לצרוך את החומרים האלה בצורה טבעית.

טיפולים רפואיים וקליניים:

 • טיפולים רפואיים: כגון מינוקסידיל ופינסטרייד, המסייעים בעידוד צמיחת שיער ועיכוב התדירות של נשירת שיער.
 • השתלות שיער: פרוצדורה כירורגית שבה מועברים שיערות מאזורים בעלי שיער צפוף לאזורים עם מפרצים. התהליך כולל השתלת זקיקים שלמים ופעילים.
 • חשוב לזכור שכל תהליך רפואי נושא עימו תופעות לוואי והשלכות בריאותיות ולכן כל תהליך רפואי או נטילת תרופה דורשת התייעצות עם רופא.

טיפולים טבעיים:

 • שמנים טבעיים: כגון שמן ארגן, קוקוס ושמן עץ התה, ידועים בתכונות המחזקות והמזינות שלהם לשיער.
 • עיסוי קרקפת: עיסוי קרקפת עוזר לשפר את זרימת הדם לקרקפת ולעודד צמיחת שיער חדש.

חשיבות המעקב וההתאמה האישית של הטיפולים

הטיפול במפרצים בשיער הוא תהליך אישי ודינמי, שדורש טיפול מותאם אישית ומעקב קפדני. לא כל טיפול מתאים לכל אחד, ולכן התוצאות עלולות להשתנות מאדם לאדם.

 • הבנת הגורמים הייחודיים: כל אדם נושא עימו שילוב שונה של גורמים, כגון גנטיקה, הורמונים, תזונה ואורח חיים, שיכולים להשפיע על בעיית המפרצים. לכן, חשוב להבין את הגורמים הייחודיים לכל אדם כלומר מה גורם לתופעת נשירת השיער אצלו ולהתאים את הטיפול בהתאם.
 • התאמת הטיפול לאורח החיים: טיפולים שונים דורשים מחויבות שונה מבחינת זמן ומשאבים. כל אדם צריך לבחור טיפול שמתאים לאורח החיים שלו ולהעדפותיו.
 • מעקב והערכה רפואית: חשוב לעקוב אחר התקדמות הטיפול ולבצע הערכות רפואיות באופן קבוע. זה יכול לכלול בדיקות דם לבדיקת רמות הורמונים, צילומי קרקפת לעקוב אחר צמיחת השיער, ושיחות עם מומחה כדי להתאים את הטיפול אם צריך.
 • תמיכה נפשית: חלק מהמערכת הטיפולית צריך לכלול גם תמיכה נפשית. המאבק במפרצים בשיער יכול להיות מאתגר מבחינה רגשית, ותמיכה מקצועית או מקרב המשפחה והחברים חשובה לתהליך ההחלמה.

בסופו של דבר, המעקב הקפדני וההתאמה האישית של הטיפולים מספקים את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה במאבק בבעיית המפרצים ושיפור איכות החיים.

Competent beauty master using cosmetics while doing procedure for hair care

שאלות נפוצות

מהם הגורמים העיקריים למפרצים בשיער?

הגורמים למפרצים בשיער הינם גנטיים, הורמונליים, תזונתיים, או קשורים לאורח חיים. גורמים גנטיים ושינויים הורמונליים הם בין הגורמים המרכזיים.

האם יש טיפולים שהוכחו כיעילים למפרצים בשיער?

כן, בזכות תהליך האבחון וההתאמה המקצועי והמדוייק של שורשים, אנו מסוגלים להתחייב לך לתוצאות מהטיפול או לקבל את כספך בחזרה תוך 90 יום בלבד.
בשיחה עם היועץ המומחה שלנו הוא יעריך את סיכויי הצלחת הטיפול וההתאמה שלך לטיפול שלנו באופן מקצועי. שיחת האבחון שלנו אורכת כ- 20-30 דק׳ בלבד והיא נעשית דרך הטלפון / וידאו בזום – לנוחיותך.

האם תזונה יכולה לשפר את בעיית המפרצים?

כן, תזונה מאוזנת, עשירה בוויטמינים ומינרלים יכולה לתרום לבריאות השיער. כמו כן תוספים כמו ביוטין, ויטמין E ואומגה 3 נחשבים למועילים.

האם טיפולים טבעיים יעילים למפרצים?

טיפולים טבעיים, כמו שימוש בשמנים טבעיים ועיסוי הקרקפת, יכולים לתרום לחיזוק השיער ולקידום בריאות הקרקפת. הם יכולים להוות חלק מאסטרטגיה כוללת לטיפול במפרצים.

כיצד ניתן לעקוב אחר התקדמות הטיפול במפרצים?

מעקב אחר התקדמות הטיפול כולל בתוכו בדיקות קרקפת, שיחות תקופתיות עם מומחה ותיעוד ויזואלי של השיער. מומלץ גם לעקוב אחר שינויים בתחושה הכללית ובבריאות השיער.

האם כל אדם יכול למצוא טיפול מתאים למפרצים בשיער?

בעיית המפרצים היא אינדיבידואלית, ולכן חשוב למצוא טיפול שמתאים לצרכים הייחודיים ולמצב הבריאותי של כל אדם. ייתכן שיהיה צורך לנסות מספר טיפולים שונים לפני שמוצאים את המתאים ביותר, לכן מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם המומחים של שורשים להתאמת טיפול אישי ויעיל, לתיאום פגישה עם מומחה לחץ כאן.

סיכום

המאבק במפרצים בשיער הוא תהליך שמחייב גישה מרובת פנים, המתחילה בהבנת הבעיה ומסתיימת בבחירת והתמדה בטיפול המתאים. כל שלב בתהליך זה משקף את החשיבות של גישה פרטנית ומותאמת לצרכים ולמצב הייחודי של כל אדם.

בסופו של דבר, המפתח להתמודדות יעילה עם מפרצים בשיער הוא גישה כוללת, המשלבת הבנה עמוקה של הבעיה, בחירת טיפול מותאם אישית, מעקב קבוע ותמיכה נפשית. כל אלו ייתרמו להצלחת הטיפול ולשיפור איכות החיים של מי שנאבק בבעיה זו.

הטיפולים היעילים ביותר למפרצים בשיער
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם דיאטה עלולה לפגוע בבריאות השיער ולהוביל לנשירה?

תזונה לא מאוזנת, דיאטות קיצוניות וחוסר בויטמינים ומינרלים יכולים לגרום לנשירת שיער ולפגיעה בבריאות הקרקפת. במאמר זה נבחן את הקשר בין דיאטה לשיער, נסקור את הגורמים התזונתיים המרכזיים שמשפיעים על בריאותו, ונמליץ על דרכים לשמור על שיער בריא ומלא חיים.

קרא עוד »

האם שום הוא כתרופת סבתא לאלופציה?

שום, הידוע כאנטיביוטיקה טבעית, מציע מגוון יתרונות לטיפול באלופציה. הטיפול המסורתי בשום רווח בקרב רבים המאמינים ביכולותיו לשפר את בריאות הקרקפת ולעודד צמיחת שיער. במאמר זה, נחקור כיצד שימוש בשום יכול לסייע בטיפול בנשירת שיער ונבחן את דרכי השימוש המומלצות, כמו גם את היתרונות הנוספים של השום לבריאות השיער.

קרא עוד »

נשירת שיער אצל נשים – כל מה שרצית לדעת

נשירת שיער אצל נשים היא תופעה נפוצה אך לעיתים קרובות לא מדוברת מספיק. השיער שלנו הוא הרבה יותר מסתם חלק מהמראה החיצוני שלנו; הוא מבטא את האישיות והביטחון העצמי שלנו. כשאנחנו מתחילות לחוות נשירת שיער, זה יכול להוביל לתחושות של תסכול, חוסר אונים ואפילו דיכאון. אבל חשוב לדעת שאנחנו לא לבד, ויש פתרונות שיכולים לעזור.

קרא עוד »

אלופציה אראטה בילדים – איך עוצרים את הנשירה!

אלופציה אראטה היא מצב אוטואימוני הגורם לנשירת שיער פתאומית, שיכולה להיות טראומטית במיוחד עבור ילדים ומשפחותיהם. המצב עלול להשפיע על הביטחון העצמי של הילד וליצור תחושת אי-נוחות חברתית. במאמר זה נבחן את דרכי האבחון המוקדמות ואת הטיפולים השונים – קונבנציונליים ואלטרנטיביים – הזמינים כיום. נציג גם טכנולוגיות חדשניות ותמיכה נפשית וחברתית הנחוצות כדי להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: