* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

כיצד ה-DNA משפיע על השיער שלכם

תוכן עניינים
DNA, HAIR LOSS

ה-DNA שלנו הוא שקובע את כל התכונות שלנו, מצבע השיער, המרקם, העובי ועד התדירות שבה הוא נושר. ישנם מספר גנים ספציפיים המשפיעים על צמיחת השיער, והם פועלים יחד כדי לקבוע את המראה של קו השיער שלנו.

תפקיד ה-DNA בנשירת שיער

נשירת שיער, דאגה שכיחה המשפיעה על גברים ונשים רבים, נטועה לעיתים עמוק במבנה הגנטי שלנו. ה-DNA שלנו, מידע ביולוגי שעבר בירושה מאבותינו, ממלא תפקיד מרכזי בקביעת תכונות שונות, כולל צמיחת שיער ודפוסי נשירת שיער. כל גדיל של DNA מכיל מספר עצום של הוראות המנחות את ההתפתחות והתפקוד של תאי הגוף שלנו, כולל אלה שבזקיקי השיער. זקיקים אלו, האחראים על צמיחת השיער, מושפעים מהוראות גנטיות הקובעות את תוחלת חייהם, חוזקם ורגישותם לגורמים שונים התורמים לנשירת שיער. בעוד שאלמנטים סביבתיים כמו תזונה, מתח ומצבים בריאותיים יכולים להשפיע על נשירת שיער, הנטיות הגנטיות הבסיסיות הן קריטיות בעיצוב האופן שבו צמיחת השיער והנשירה של הפרט מתקדמים לאורך זמן.

עוד על הקשר בין DNA לנשירת שיער

הקשר המורכב בין דנ”א לנשירת שיער ניכר באופן שבו ההרכב הגנטי שלנו יכול לגרום לנו לסוגים שונים של נשירת שיער, כגון התקרחות או שיער דליל. השפעה גנטית זו היא מורכבת, והיא כוללת מספר רב של גנים הפועלים יחד, ויוצרים מגוון מגוון של דפוסי נשירת שיער הנראים באוכלוסייה. אנשים מסוימים עלולים לרשת גנים שהופכים את זקיקי השיער שלהם לרגישים יותר לשינויים הורמונליים, בעוד שאחרים עשויים להיות בעלי תכונות גנטיות המובילות למחזור צמיחת שיער ארוך יותר או לצפיפות שיער מוגברת. השונות הגנטית הזו פירושה שנשירת שיער יכולה להתבטא בצורה שונה מאדם לאדם, בהשפעת השילוב הייחודי של גורמים גנטיים שכל אחד נושא. 

לכן, הבנת התפקיד של ה-DNA בנשירת שיער היא חיונית לפיתוח גישות מותאמות אישית לטיפול וניהול, המתאימות למבנה הגנטי הספציפי של כל אדם.

דנ"א ונשירת שיער

לא רק גנים: גורמים סביבתיים המשפיעים על צמיחת השיער

בנוסף לגורמים גנטיים, ישנם גם גורמים סביבתיים המשפיעים על צמיחת השיער. גורמים אלו כוללים:

 • מתח: מתח נפשי עלול להוביל לנשירת שיער, מכיוון שהוא יכול להשפיע על רמות ההורמונים בגוף. מתח כרוני עלול לגרום לעלייה ברמות האנדרוגנים, אשר תורמים לנשירת השיער.
 • תזונה: תזונה לקויה עלולה לגרום גם היא לנשירת שיער מכיוון שהיא יכולה להוביל לחוסרים תזונתיים. חומרים מזינים חשובים לשיער כוללים חלבון, ברזל, אבץ, ויטמין C וויטמין B. לחצו כאן כדי ללמוד עוד על הקשר בין תזונה לשיער >>
 • מחלות: מחלות מסוימות, כגון מחלות עור או מחלות אוטואימוניות, עלולות לגרום לנשירת שיער. מחלות אלו יכולות לפגוע בזקיקי השיער או להוביל לדלקת בעור הקרקפת (שבתורה עלולה להוביל לנשירת שיער).
 • תרופות: תרופות מסוימות, וטיפולים כימותרפיים בסרטן, או תרופות לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות, עלולות לגרום לנשירת שיער.

התפתחות קו השיער לאורך החיים

קו השיער שלנו משתנה כל הזמן לאורך החיים. בגיל ההתבגרות, יש עלייה בהורמונים המיניים בגוף, כגון טסטוסטרון ,אנדרוסטרון ואנדרוגן המתחילים לשחק תפקיד חשוב יותר בצמיחת השיער. כתוצאה מכך, רבים מאיתנו מתחילים לראות דפוסי התקרחות בגיל ההתבגרות או בשנות ה-20 לחייהם.

דפוסי ההתקרחות הגבריים

 • התקרחות בקודקוד הראש: דפוס זה מתחיל בדרך כלל בהידלדלות השיער בקודקוד הראש. עם הזמן, ההתקרחות מתקדמת והשיער באזור זה נושר לחלוטין.
 • התקרחות בצורת M: דפוס זה מתחיל בדרך כלל בהידלדלות השיער בקדמת הראש, בצורת האות M. עם הזמן, ההתקרחות מתקדמת והשיער באזור זה נושר לחלוטין.
 • התקרחות בצורת U: דפוס זה מתחיל בדרך כלל בהידלדלות השיער בקדמת הראש ובצדדים, בצורת האות U. עם הזמן, ההתקרחות מתקדמת והשיער באזורים אלה נושר לחלוטין.

דפוסי התקרחות נשיים

 • התקרחות דיפוזית: דפוס זה מאופיין בהידלדלות השיער באופן אחיד בכל רחבי הראש.
 • התקרחות אנדרוגנית: דפוס זה דומה להתקרחות הגברית, אך הוא בדרך כלל מתקדם לאט יותר ופוגע לפעמים גם בנשים.
דנ"א ונשירת שיער

התמודדות עם נשירת שיער

נשירת שיער עלולה להיות חוויה קשה לנפש, ולכן חשוב לזכור שאתם לא לבד, ושישנם דברים שתוכלו לעשות כדי להתמודד עם נשירת השיער.

הנה כמה טיפים להתמודדות עם נשירת שיער:

 • שתפו את הרגשות שלכם: דיבור עם אדם שאתם סומכים עליו על נשירת השיער שלכם יכול לעזור לכם להרגיש פחות לבד.
 • בדקו מה הגורם לנשירה: אם תבינו את הסיבה לנשירת השיער, תוכלו להתחיל לעבוד על טיפול.
 • קבלו את עצמכם: חשוב לזכור שהנשירה לא מגדירה אותכם. אתם עדיין אותם אנשים מדהימים, גם עם פחות שיער.

ישנם גם מספר משאבים זמינים לאנשים עם נשירת שיער. תוכלו למצוא מידע וקבוצות תמיכה מקוונות באינטרנט.

לסיכום

ה-DNA שלנו הוא גורם חשוב ביותר בצמיחת השיער שלנו. גנים מסוימים אחראים להתקרחות. בנוסף לגורמים גנטיים, ישנם גם גורמים סביבתיים שיכולים להשפיע על צמיחת השיער, כגון מתח, תזונה לקויה ומחלות.

אם אתם מבחינים בנשירת שיער, חשוב להתייעץ עם רופא או רופא עור כדי לאבחן את הסיבה לנשירה ולקבל טיפול מתאים.

הפתרון של שורשים לנשירת שיער והתקרחות

שורשים, לאחר שנים של מחקר, פיתחה פורמולה טבעית ומהפכנית לטיפול בבעיית נשירת השיער וקידום צמיחת שיער חדש ובריא. הפורמולה שלנו מיוצרת מחומרים טבעיים שתורמים לבריאות הקרקפת והשיער. הפורמולה של שורשים מכילה רק מרכיבים טבעיים כמו ויטמינים, מינרלים ותמציות צמחים יעילות, הפועלים יחדיו לחיזוק הקרקפת ואספקת המרכיבים הדרושים לזקיקי השיער. למעשה, הפורמולה שלנו יעילה מאוד בהאטת הנשירה ומעודדת צמיחה של שיער חדש. 

המוצר טבעי לחלוטין, ללא תופעות לוואי. אנו ממליצים עליו לכל מי שסובל מנשירת שיער ומעוניין בפתרון בריא ויעיל. אם אתם סובלים מנשירת שיער, הפתרון האמיתי נמצא בפורמולה הטבעית שלנו. השאירו לנו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם לשיחת ייעוץ בה תחליטו יחד האם הטיפול מתאים עבורכם או לא.

לאחר 3 חודשי טיפול
כיצד ה-DNA שלך משפיע על השיער שלכם
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם דיאטה עלולה לפגוע בבריאות השיער ולהוביל לנשירה?

תזונה לא מאוזנת, דיאטות קיצוניות וחוסר בויטמינים ומינרלים יכולים לגרום לנשירת שיער ולפגיעה בבריאות הקרקפת. במאמר זה נבחן את הקשר בין דיאטה לשיער, נסקור את הגורמים התזונתיים המרכזיים שמשפיעים על בריאותו, ונמליץ על דרכים לשמור על שיער בריא ומלא חיים.

קרא עוד »

האם שום הוא כתרופת סבתא לאלופציה?

שום, הידוע כאנטיביוטיקה טבעית, מציע מגוון יתרונות לטיפול באלופציה. הטיפול המסורתי בשום רווח בקרב רבים המאמינים ביכולותיו לשפר את בריאות הקרקפת ולעודד צמיחת שיער. במאמר זה, נחקור כיצד שימוש בשום יכול לסייע בטיפול בנשירת שיער ונבחן את דרכי השימוש המומלצות, כמו גם את היתרונות הנוספים של השום לבריאות השיער.

קרא עוד »

נשירת שיער אצל נשים – כל מה שרצית לדעת

נשירת שיער אצל נשים היא תופעה נפוצה אך לעיתים קרובות לא מדוברת מספיק. השיער שלנו הוא הרבה יותר מסתם חלק מהמראה החיצוני שלנו; הוא מבטא את האישיות והביטחון העצמי שלנו. כשאנחנו מתחילות לחוות נשירת שיער, זה יכול להוביל לתחושות של תסכול, חוסר אונים ואפילו דיכאון. אבל חשוב לדעת שאנחנו לא לבד, ויש פתרונות שיכולים לעזור.

קרא עוד »

אלופציה אראטה בילדים – איך עוצרים את הנשירה!

אלופציה אראטה היא מצב אוטואימוני הגורם לנשירת שיער פתאומית, שיכולה להיות טראומטית במיוחד עבור ילדים ומשפחותיהם. המצב עלול להשפיע על הביטחון העצמי של הילד וליצור תחושת אי-נוחות חברתית. במאמר זה נבחן את דרכי האבחון המוקדמות ואת הטיפולים השונים – קונבנציונליים ואלטרנטיביים – הזמינים כיום. נציג גם טכנולוגיות חדשניות ותמיכה נפשית וחברתית הנחוצות כדי להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: