* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

נשירת שיער פתאומית

לשיער שלנו יש חשיבות גבוהה, הוא יכול לשקף בעבורנו (ובעבור אחרים) את הזהות שלנו, את מי שאנחנו ואת הבריאות שלנו. נשירת שיער פתאומית היא חוויה לא נעימה והרבה פעמים גם מלחיצה בעבור מי שחווה אותה. במאמר זה נעמיק בתופעה כדי להבין מהי נשירת שיער פתאומית, כיצד נוכל לאבחן אותה בזמן, מה יכול לגרום לה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה.
תוכן עניינים
התקרחות

מהי נשירת שיער פתאומית?

נשירת שיער פתאומית היא מצב שבו אדם מאבד כמות גדולה של שיער בתקופה יחסית קצרה של זמן. זהו מצב שכיח ומוכר ברחבי העולם, והוא יכול להשפיע על גברים, נשים וילדים בכל הגילאים. האדם הממוצע יכול לאבד כמות קטנה של שיער בכל יום (בין 50 ל-100 שיערות) מבלי שהדבר ייחשב לנשירת שיער. לעומת זאת, במקרה רציני יותר של נשירה נוכל לראות כי המספר גדל בצורה משמעותית, מה שעם הזמן מוביל לקרחות באיזורים שונים בראש.

כיצד ניתן לאבחן נשירת שיער פתאומית?

גילוי מוקדם של נשירת שיער עשוי לשפר בצורה משמעותית את מצב השיער שלנו. הנה כמה דרכים לגלות האם אתם סובלים מנשירה:

 • תצפית: היו ערניים והבחינו במצב השיער שלכם, אם אתם משתמשים במסרק שיער, תוכלו לבדוק האם נושרת כמות גדולה במיוחד של שיער. עליה פתאומית בכמות השיער שנשר היא הסימן המוקדם ביותר לכך שאתם סובלים מנשירת שיער פתאומית.
 • מבחן המשיכה: תעבירו את היד בשיער שלכם, כך שתמשכו בעדינות רבה את השיער בין האצבעות. אם אתם מבחינים בכמות גדולה של שיער על היד שלכם, סביר כי אתם סובלים מנשירה.
 • בדיקה דרמטולוגית: בעת ביצוע בדיקה דרמטולוגית אצל רופא עור הוא יוכל להתבונן בקרקפת שלכם בצורה חדה יותר, ובכך לזהות האם קיימות בעיות או סימנים מקדימים לנשירת שיער.

מה עלול לגרום לנשירת שיער פתאומית?

הסיבות לנשירת שיער פתאומית הן רבות ומגוונות, ישנן אינספור סיבות אפשריות לנשירה. הנה כמה מהנפוצות ביותר:

 • הימצאות במתח: במידה ונמצאתם בעבר (או היום) במתח פיזי או נפשי כלשהו, כמו למשל טראומה שחוויתם, ניתוח או מחלה קשה, ישנה סבירות גבוהה שתסבלו מנשירת שיער פתאומית. חשוב לזכור כי מצבנו הנפשי משפיע על בריאות השיער שלנו ועל בריאותנו באופן כללי.
 • תזונה לקויה: המזון שאנחנו מכניסים לגוף שלנו (וגם השתייה) יכולים להשפיע רבות על בריאות השיער שלנו. חוסר בחומרים מזינים, ובמיוחד בברזל ובחלבון עלול לתרום לנשירת השיער.
 • טיפולי שיער: שימוש יתר בחומרים כמו ג’ל לשיער, חימר וכו’ עלולים לפגוע באיכות זקיקי השיער ולתרום לנשירת השיער. בנוסף, טיפולים כימיים כמו החלקות וצביעת שיער בשיטות שונות עלולים גם הם לפגום את השיער שלנו.

שאלות נפוצות

ריכזנו בעבורכם מס’ שאלות נפוצות בכל הקשור לנשירת שיער פתאומית, אנחנו משוכנעים שהתשובות לשאלות הללו יעשו לכם קצת סדר:

 1. שאלה: האם ניתן לעצור את נשירת השיער הפתאומית?
  תשובה: בהחלט, במקרים רבים ובהינתן זיהוי מוקדם של הנשירה ניתן לפעול על מנת לעצור אותה.
 2. שאלה: האם לחץ נפשי יכול להזיק לבריאות השיער?
  תשובה: בהחלט כן. מחקרים רבים בתחום רפואת העור מצאו כי מצב של סטרס נפשי יכול לתרום לפגיעה באיכות ובבריאות השיער. חשוב לומר כי טיפול נפשי מדויק יוכל להחזיר (בחלק מהמקרים) את השיער שאבד!
 3. שאלה: האם מוצרי טיפוח לשיער עלולים לגרום לנשירתו?
  תשובה: אכן כן. שימוש יתר במוצרי טיפוח יכול בהחלט לפגום באיכות ובכמות השיער שלכם.

כיצד ניתן לטפל בנשירת שיער פתאומית?

ישנן מגוון דרכים לטיפול בנשירת שיער. הטיפול הטבעי של שורשים מסייע לשיקום השיער, לחידוש ולעיבוי של זקיקי השיער ולצמיחה מחודשת של זקיקים רדומים. הפורמולה של שורשים מאושרת ע”י משרד הבריאות והיא היחידה שמבטיחה תוצאות ממשיות – תוך 3 חודשים בלבד באחריות*. 

נשירת שיער פתאומית
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

האם דיאטה עלולה לפגוע בבריאות השיער ולהוביל לנשירה?

תזונה לא מאוזנת, דיאטות קיצוניות וחוסר בויטמינים ומינרלים יכולים לגרום לנשירת שיער ולפגיעה בבריאות הקרקפת. במאמר זה נבחן את הקשר בין דיאטה לשיער, נסקור את הגורמים התזונתיים המרכזיים שמשפיעים על בריאותו, ונמליץ על דרכים לשמור על שיער בריא ומלא חיים.

קרא עוד »

האם שום הוא כתרופת סבתא לאלופציה?

שום, הידוע כאנטיביוטיקה טבעית, מציע מגוון יתרונות לטיפול באלופציה. הטיפול המסורתי בשום רווח בקרב רבים המאמינים ביכולותיו לשפר את בריאות הקרקפת ולעודד צמיחת שיער. במאמר זה, נחקור כיצד שימוש בשום יכול לסייע בטיפול בנשירת שיער ונבחן את דרכי השימוש המומלצות, כמו גם את היתרונות הנוספים של השום לבריאות השיער.

קרא עוד »

נשירת שיער אצל נשים – כל מה שרצית לדעת

נשירת שיער אצל נשים היא תופעה נפוצה אך לעיתים קרובות לא מדוברת מספיק. השיער שלנו הוא הרבה יותר מסתם חלק מהמראה החיצוני שלנו; הוא מבטא את האישיות והביטחון העצמי שלנו. כשאנחנו מתחילות לחוות נשירת שיער, זה יכול להוביל לתחושות של תסכול, חוסר אונים ואפילו דיכאון. אבל חשוב לדעת שאנחנו לא לבד, ויש פתרונות שיכולים לעזור.

קרא עוד »

אלופציה אראטה בילדים – איך עוצרים את הנשירה!

אלופציה אראטה היא מצב אוטואימוני הגורם לנשירת שיער פתאומית, שיכולה להיות טראומטית במיוחד עבור ילדים ומשפחותיהם. המצב עלול להשפיע על הביטחון העצמי של הילד וליצור תחושת אי-נוחות חברתית. במאמר זה נבחן את דרכי האבחון המוקדמות ואת הטיפולים השונים – קונבנציונליים ואלטרנטיביים – הזמינים כיום. נציג גם טכנולוגיות חדשניות ותמיכה נפשית וחברתית הנחוצות כדי להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: