* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

צורות טיפול בקרחת: צורות טיפול נפוצות

התקרחות, או האלופציה, היא מצב שבו נשירת השיער חורגת מהנורמה ומובילה לדלדול או היעדרות מוחלטת של השיער באזורים מסוימים בקרקפת. מדובר בבעיה אסתטית ופסיכולוגית שיכולה להשפיע על איכות החיים של גברים ונשים כאחד. 
תוכן עניינים

התקרחות, או האלופציה, היא מצב שבו נשירת השיער חורגת מהנורמה ומובילה לדלדול או היעדרות מוחלטת של השיער באזורים מסוימים בקרקפת. מדובר בבעיה אסתטית ופסיכולוגית שיכולה להשפיע על איכות החיים של גברים ונשים כאחד. 

למרבה המזל, בעידן המודרני קיימות מספר שיטות טיפול שהוכחו כיעילות במידות שונות. במאמר זה נסקור את האפשרויות השונות לטיפול בקרחת, החל מתרופות וטיפולים ריגנרטיביים, דרך טיפולי לייזר ועד לשיטות טבעיות והוליסטיות.

1. תרופות מקומיות

תרופות מקומיות מהוות אחת מהשיטות הנפוצות והנגישות לטיפול בקרחת ונשירת שיער. הן פועלות ישירות על הקרקפת ומטרתן לעודד את גידול השיער ולהפחית את הדלדול. בין התרופות המקומיות הנפוצות ניתן למצוא:

 • מינוקסידיל (Rogaine): זוהי אחת התרופות הידועות והנפוצות ביותר לטיפול בנשירת שיער. מינוקסידיל היא תרופה חיצונית שמגיעה בצורת קרם או ספריי וניתנת למריחה ישירות על הקרקפת. היא פועלת על ידי שיפור זרימת הדם לפוליקלי השיער, מה שעשוי לסייע בהזנתם ובעידוד גידול חוזר של השיער.
 • קורטיקוסטרואידים: תרופות אלו הן סטרואידים נוגדי דלקת שניתנים לשימוש כקרם, משחה או פתרון להזרקה. הן מיועדות לטיפול בסוגים מסוימים של קרחת שגורמים להם דלקת, כמו קרחת אראטה. קורטיקוסטרואידים יכולים להפחית את הדלקת סביב פוליקלי השיער ובכך לסייע בהפחתת הנשירה ובעידוד גידול חדש.

יש לשים לב כי לתרופות אלו יכולים להיות תופעות לוואי, ולכן חשוב להשתמש בהן על פי ההוראות ובהתאם להמלצת הרופא.

2. תרופות פנימיות

בנוסף לטיפולים החיצוניים, ישנם מספר תרופות פנימיות שנמצאו כיעילות בטיפול בסוגים שונים של מקרים של קרחת ושיער דליל:

 • פינסטרייד (Propecia): תרופה זו מיועדת בעיקר לגברים ונועדה לטפל בנשירת שיער אנדרוגנטית, הנגרמת על ידי הורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT). פינסטרייד פועלת על ידי הפחתת רמות ה-DHT בגוף, מה שעשוי להאט או לעצור את תהליך נשירת השיער ואף לסייע בגידול חוזר של שיער בחלק מהמקרים.
 • סטרואידים סיסטמיים: במקרים של קרחת שנגרמת על ידי דלקת חזקה, כמו בקרחת אראטה, לעיתים קרובות יינתנו סטרואידים סיסטמיים (כמו פרדניזון) בפומות אוראליות או בהזרקות. תרופות אלו יכולות לעזור להפחית את הדלקת סביב פוליקלי השיער ולעודד גידול חדש של שיער.
 • תרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות: במקרים בהם הקרחת נגרמת על ידי מחלה אוטואימונית, כמו לופוס או אלופציה אראטה, ייתכן שיהיה צורך בתרופות שמטרתן לשלוט במערכת החיסון של הגוף, כמו מתוטרקסט או תרופות ביולוגיות.

חשוב לזכור כי לתרופות פנימיות יכולים להיות תופעות לוואי והשפעות לטווח ארוך, לכן חיוני להתייעץ עם רופא מומחה לפני התחלת כל טיפול פנימי ולעקוב אחר ההוראות והמעקב הרפואי באופן מדוקדק.

3. טיפולים ריגנרטיביים

טיפולים ריגנרטיביים הם גישה חדשנית ומתקדמת לטיפול בקרחת ומפרצים בשיער, המתמקדת בהפעלת תהליכי ריפוי טבעיים של הגוף כדי לעודד גידול חוזר של שיער:

 • טיפול PRP (Platelet-Rich Plasma): טיפול זה מתבסס על הזרקת פלזמה עשירה בטסיות מדם המטופל עצמו לתוך הקרקפת. הטסיות מכילות גורמי גידול וחומרים אחרים המעודדים ריפוי וגידול חוזר של פוליקלי השיער.
 • טיפול מזותרפיה: בטיפול זה מוזרקים לקרקפת חומרים מזינים, ויטמינים, מינרלים, וחומרים אחרים המיועדים לסייע בחיזוק פוליקלי השיער ובגידול חוזר של השיער.
 • טיפול iPRF (Injectable Platelet-Rich Fibrin): גרסה מתקדמת של טיפול PRP, המשלבת פלזמה עשירה בטסיות עם פיברין, חומר המסייע ביצירת מטריקס תומך לגידול חוזר של שיער.
 • טיפול בגורמי גידול: טיפולים אלו משתמשים בפפטידים וחלבונים שמטרתם לעודד את התחדשות וגידול פוליקלי השיער.

טיפולים ריגנרטיביים יכולים להיות מאוד יעילים במקרים מסוימים ולהציע פתרון לטווח ארוך לבעיות נשירת שיער. עם זאת, חשוב לשים לב שתוצאות הטיפול יכולות להשתנות בין אדם לאדם ותלויות בגורמים רבים, כולל סוג הקרחת ומצב בריאותי כללי. ייעוץ עם רופא מומחה חיוני לפני החלטה על טיפול ריגנרטיבי.

4. טיפולי לייזר

טיפולי לייזר לטיפול בקרחת משתמשים באנרגיית אור נמוכה כדי לעודד גידול שיער ולשפר את בריאות הקרקפת. שיטות אלו נחשבות ללא פולשניות ויכולות להיות אפקטיביות למי שמחפש טיפול נוח וקל לשימוש:

 • כובעי לייזר: מכשירים אלו מאובזרים בנורות לייזר ונועדו להילבש על הראש כמו כובע. הם מפיקים אור לייזר בעוצמה נמוכה (LLLT – Low-Level Laser Therapy) שמטרתו לעודד את הפעילות התאית בפוליקלי השיער ולתמוך בגידול שיער בריא.
 • מברשות לייזר: מדובר במכשירים ניידים הדומים למברשת שיער רגילה, אך עם נורות לייזר משולבות. השימוש במברשות אלו מאפשר לטפל באזורים ספציפיים בקרקפת ולעודד את גידול השיער באופן ממוקד.
 • מכשירי לייזר ניידים: קיימים גם מכשירים ניידים אחרים שמשתמשים בטכנולוגיית לייזר לטיפול בקרחת. אלו יכולים להיות בצורת עטים או מכשירים קטנים שמכוונים ישירות לאזורים הנדרשים.

טיפולי לייזר מצריכים שימוש עקבי וארוך טווח כדי לראות תוצאות משמעותיות. הם יכולים להיות פתרון מצוין למי שמחפש טיפול חיצוני ללא תופעות לוואי, אך חשוב להתייעץ עם מומחה לפני התחלת כל סוג של טיפול בלייזר.

5. השתלות שיער

השתלות שיער הן טיפול פופולרי ויעיל למי שחווה קרחת ורוצה לשקם את גידול השיער באופן קבוע. שתי השיטות הנפוצות ביותר הן FUE ו-FUT:

 • שיטת FUE (Follicular Unit Extraction): בשיטה זו, פוליקלים יחידים מוסרים אחד-אחד מאזורים בקרקפת עם שיער צפוף, בדרך כלל מהאזור האחורי של הראש, ומושתלים באזורים חשופים שחווים דלדול שיער. היתרון הגדול של שיטה זו הוא שהיא משאירה צלקות קטנות ופחות בולטות, והתאוששות לאחר הניתוח נחשבת לקלה יחסית.
 • שיטת FUT (Follicular Unit Transplantation): בשיטה זו, רצועת עור עם שיער נלקחת מהאזור האחורי של הקרקפת, ולאחר מכן פוליקלי השיער מופרדים ומושתלים באזור הקרחת. היתרון של שיטה זו הוא שניתן להשיג כמות גדולה יותר של פוליקלים בפעולה אחת, אך היא עשויה להשאיר צלקת גדולה יותר באזור התרומה.

שתי השיטות דורשות מיומנות רבה וניסיון מצד הרופא המבצע, ויש לבחור במרפאה מוכרת ומומחית לביצוע השתלות שיער. לאחר הניתוח, ייתכן שיהיה צורך בזמן התאוששות, והתוצאות הסופיות יכולות להיראות רק לאחר מספר חודשים, להרחבה בנושא אתם מוזמנים לעבור לכתבה שלנו – כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער.

6. חשיבות הייעוץ הרפואי

לפני שמתחילים בכל טיפול לקרחת, חשוב לקבל ייעוץ רפואי מקצועי. רופא מומחה יכול לאבחן את סוג הקרחת ולהמליץ על הטיפול המתאים ביותר בהתאם למצב הספציפי ולגורמים המביאים לנשירת השיער. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות כדי לאתר את הגורם המדויק לקרחת.

סיכום

במהלך המאמר סקרנו את מגוון האפשרויות הקיימות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, החל משיטות רפואיות וכימיות וכלה בשיטות טבעיות וריגנרטיביות. עם זאת, הצעד החדש בתחום זה הוא “שורשים” – הפתרון הטבעי לנשירת שיער והתקרחות.

היתרון המשמעותי של הטיפול שלנו בשורשים על פני האופציות האחרות הוא שמדובר בטיפול לא פולשני ו-100% טבעי. בעוד שרבים מהטיפולים המוזכרים במאמר דורשים התערבות רפואית, הזרקות או ניתוחים, הטיפול שלנו מציע גישה ידידותית ונוחה יותר למשתמש. הטיפול מתבצע בבית ולוקח רק שלוש דקות ביום, מה שהופך אותו לקל ליישום ונוח לשימוש יומיומי.

כמו כן, אנו מתחייבים לתוצאות תוך 90 יום, עם אפשרות להחזר כספי אם לא יתקבלו תוצאות. זהו יתרון גדול על פני טיפולים אחרים שלעיתים קרובות לא מציעים הבטחות כה ברורות לגבי הצלחת הטיפול.

בסופו של דבר, בעוד שישנם רבים שמחפשים פתרון לבעיות נשירת שיער והתקרחות, “שורשים” מציע גישה חדשה ומבטיחה שמשלבת נוחות

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

השפעות הנפשיות של אלופציה

נשירת שיער, או אלופציה, היא תופעה שיכולה להופיע בכל גיל ולהשפיע על גברים ונשים כאחד. מעבר להשפעות הפיזיולוגיות של התהליך, אלופציה יכולה להוביל למתח נפשי וסטרס ולהשאיר חותם נפשי עמוק, כמו כן, משפיעה על דימוי העצמי והתפיסה החברתית של הפרט. 

קרא עוד »

האם דיקור סיני יעצור את נשירת השיער שלך?

דיקור סיני, אחת מהשיטות העתיקות ביותר ברפואה המסורתית של מזרח אסיה, מציע גישה ייחודית לטיפול במגוון מצבים רפואיים. באמצעות שימוש במחטים דקות המוחדרות לנקודות מדויקות בגוף, הדיקור מבקש לאזן את הצ’י – האנרגיה החיונית – לטיפול בבעיות רפואיות שונות. במאמר זה נסקור את הגישה הרפואית הזו ואיך היא משמשת כטיפול בנשירת שיער.

קרא עוד »

אלופציה סניליס: התקרחות נורמלית בגיל מתקדם

אלופציה סניליס היא תופעה המתאפיינת באובדן שיער טבעי שמתרחש עם העלייה בגיל, וכפי שהשם מרמז, היא נפוצה במיוחד בקרב מבוגרים וקשישים. עם זאת, למרות התפוצה הנרחבת שלה, התקרחות בגיל מתקדם עלולה להשפיע רבות על איכות החיים של אלו המתמודדים עמה; גם מבחינת הביטחון העצמי וגם בהיבטים חברתיים ופסיכולוגיים נוספים. 

קרא עוד »

עולם ללא שיער: הסבר על אלופציה קונגניטה ועוד…

ההבנה של המכניזם הגנטי המעורב בהתפתחות המצב יכולה לסייע באבחון מוקדם ובהתאמה של אסטרטגיות טיפול אפשריות. אף על פי שאין כיום טיפול המאפשר לשחזר את צמיחת השיער באופן מלא, פתרונות תמיכה והתמודדות יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לאנשים להרגיש טוב יותר עם מראהם ועם עצמם.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: