* התחייבות לתוצאות תוך 90 יום - או כסף בחזרה!

4 דרכים להתמודד עם התקרחות בגיל צעיר

בתור גברים, אנחנו מחונכים להיות פחות עסוקים במראה שלנו מאשר נשים. יכול להיות שזה עניין תרבותי או אזורי, ויכול להיות שזה פשוט משהו שנדבק בנו מאז שהיינו חוזרים למערה עם הציד היומי - רעבים ומותשים. למי יש כוח להסתרק במצב כזה?
תוכן עניינים
התקרחות בגיל צעיר

למרות זאת, הרבה מאיתנו מפתחים עם הזמן רגישות מסוימת בנוגע לאיך שאנחנו נראים. גם כאן, יכול להיות שזה עניין של תרבות או של סביבה. מה שבטוח הוא שאחד הדברים שגורמים לגברים להתחיל לשים לב לעצמם הוא השיער, או יותר נכון היעלמות השיער.

רבים מאיתנו מגלים פתאום שהדמות שנשקפת מולנו במראה נראית שונה. השיער המלא מתחיל להיראות דליל בחלקים שונים בראש, פתאום יש מפרצים שהולכים ומתרחבים ואולי לא תמיד רואים את זה בראי, אבל גם במרכז הקרקפת מתחילה להיחשף קרחת.

בניגוד למצב הבסיסי שלנו, שבו רבים מאיתנו לא מייחסים חשיבות ממש למראה שלהם, מרגע שמתחילה התקרחות – המצב שונה לחלוטין. 

נכון, ישנם המון גברים שחיים בשלום עם זה. כבר הגענו לימים שלהיות קירח זה סופר לגיטימי ומקובל.

אבל בסופו של דבר, בעוד שרוב הגברים מרגישים שהתקרחות היא משהו מקובל בגילאים מאוחרים יחסית, התקרחות בגיל צעיר היא סיפור אחר לגמרי.

אז איך מתמודדים עם התקרחות בגיל צעיר? מה לעשות אם פתאום מגלים שיער דליל באמצע התיכון? אספנו לכם 4 דרכים נפוצות להתמודדות עם איבוד שיער בגיל צעיר. 

הדרכים הנפוצות להתמודדות עם התקרחות

המתעלמים

אחת הדרכים הנפוצות להתמודדות עם התקרחות (ועם בעיות אחרות) היא פשוט להתעלם. אנחנו לא מתכוונים שזו שיטה טובה, אלא פשוט שיטה נפוצה. 

למתעלמים יש שיטה קלה מאוד: קמים בבוקר, הולכים למראה, מסתכלים על השיער, ומתעלמים ממה שיש להם על הראש. 

“זו לא קרחת, זה סתם יום שיער רע”, “רק אני שם לב לזה” או “למי בכלל אכפת מזה” הם רק חלק מהניסיונות של המתעלמים להתגבר על ההתקרחות המוקדמת. מבחינתם, אין שום סיבה למצוא טיפול בנשירת שיער.

אם אתם מהמתעלמים מנשירת שיער, סיכוי טוב שאתם יודעים למה אנחנו מתכוונים. אם אין לכם מושג, יכול להיות שאתם לא מהמתעלמים, או שאתם בהדחקה הרבה יותר קשה ממה שאתם חושבים. 

בכל אופן, אין ספק שהתעלמות לא תפתור את הבעיה, ולא תגרום להצמחת שיער מחדש. הדבר היחיד שהתעלמות תביא היא פער הולך וגדל בין איך שאתם רואים את עצמכם לאיך שהסביבה רואה אתכם. 

המסתרקים

דרך נוספת שבה צעירים מנסים להתגבר על התקרחות גברית היא על ידי אימוץ תסרוקת חדשה.

  • יש מפרצים?
    • אם מסרקים את השיער קדימה הם יעלמו.
  • השיער מתחיל להיות דליל?
    • נסרק הצידה ואף אחד לא יגלה.

אם אתם מהמסרקים, דעו שאתם נמצאים במדרון חלקלק, ושכדאי לכם להפסיק עם זה בהקדם האפשרי. אנחנו אומרים את זה לטובתכם.

שמעתם פעם על “הלוואה וחיסכון”?

לא, אנחנו לא מתכוונים לפעולות בנקאיות, אלא לשיטה ותיקה להסתרת התקרחות: מגדלים שיער ארוך יותר במקום שבו אין התקרחות, ולאחר מכן מסרקים אותו על האזור המקריח. למעשה, יוצרים “חיסכון” במקום שבו השיער עדיין נותר על הראש, ו”מלווים” אותו לאיזור עם הקרחת.

אנחנו יודעים, אתם רחוקים מהמצב הזה מאוד, אבל שלא תטעו – כל מי שמסתובב היום עם התספורת המביכה הזאת, התחיל ממש כמוכם. ברגע שמתחילים, קשה לשים לב מתי עברתם את הקו בין להיראות יחסית בסדר, לבין “מי זה ההזוי הזה ולמה הוא מסתובב ככה?” אם אתם מהמסרקים, אנחנו ממליצים לכם להפסיק כבר עכשיו. הרי בסופו של דבר לא משנה איך תיראו – אם יהיה לכם על הראש הלוואה וחיסכון זה יהיה הרבה יותר גרוע. 

התקרחות בגיל צעיר

המסתירים

דרך נוספת להתמודד עם איבוד שיער היא פשוט להסתיר את זה. לא, אנחנו לא מתכוונים שתתחבאו בבית ולא תחשפו לעולם. אפשר פשוט לשים כובע. מבין כל הדרכים להתמודד עם התקרחות שסקרנו עד כה, ככל הנראה זו השיטה הלגיטימית ביותר. הרי ללכת עם כובע זה מאוד לגיטימי. כל עוד אתם בוחרים כובע מתאים ואופנתי, שמתאים לסגנון הלבוש והסטייל שלכם – הכל סבבה. ומעבר לכך, הרבה אנשים מבינים שאם מישהו הולך עם כובע, זו הדרך שלו להתמודד עם התקרחות. הוא לא מתעלם ממנה, הוא לא מנסה לשטות במי שרואה אותה – אלא הוא פשוט מקבל אותה כמו שהיא, ושם עליה כובע. 

הבעיה הגדולה מתחילה כאשר הכובע צריך לרדת. יצאתם לדייט במסעדה יוקרתית? אתם לא יכולים לשבת שם עם כובע. זה פשוט לא מתאים. באתם לראיון עבודה חשוב? כנ”ל. אם תשבו בראיון עם כובע, זה יהיה מוזר. לכן, דרך ההסתרה היא אמנם לגיטימית, אבל אם תהיו יותר מדי מסתירים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוותרים על דברים חשובים אחרים, רק כדי לא להוריד את הכובע. וחבל… לא?

המטפלים

בניגוד לשלושת הקבוצות הקודמות, המטפלים הם היחידים שלא מוכנים לקבל את רוע הגזירה, ומבינים שבשנת 2023 כבר אפשר להתגבר על איבוד שיער, ולא צריך לחיות עם שיער דליל. המטפלים יראו שהם מקריחים, ויחליטו לחפש פיתרון לבעית ההתקרחות. הם ישאלו חברים, יבדקו בגוגל, יחפשו בפורומים של איבוד שיער לגברים ולא ירפו עד שימצאו פיתרון איך לנשירת השיער שלהם.

הם יגלו שישנן הרבה שיטות לטיפול בשיער דליל. חלק מהשיטות כוללות טיפולים סמי-כירורגיים שכוללים השתלת שיער, ולפעמים גם יקבלו המלצות לעשות זאת בחו”ל. אחרים ימצאו כל מיני תכשירים שונים ומשונים שמבטיחים נסים ונפלאות. החכמים ביניהם יחפשו לנשירת שיער טיפול טבעי. אם אתם מאבדים שיער בגיל צעיר, כדאי לכם להיות בין החכמים האלה.

מדוע מומלץ לבחור בטיפול טבעי לנשירת שיער?

הסיבה שבגללה כדאי לבחור בטיפול טבעי להתקרחות היא כי בסופו של דבר, לטיפולים שונים לשיער דליל עשויים להיות תופעות לוואי שונות, שעשויות לגרום לכם להתגעגע לימים של הקרחת. בחברת שורשים בחרנו להשתמש במיצוי של חומרים טבעיים בלבד. בזכות השימוש בחומרים האלה, אתם יכולים להיות בטוחים שתופעת הלוואי היחידה שאתם עשויים להיתקל בה היא אדמומיות קלה שתיעלם אחרי 15 דקות. 

בחייו של כל מקריח צעיר עולה תמיד השאלה כיצד להתמודד עם הקרחת. אם אתם מוצאים את עצמכם באותו מצב, ושואלים את עצמכם את אותה השאלה – כדאי שתמצאו את עצמכם בקבוצת “המטפלים”.

 לסיכום, נשירת שיער והתקרחות עלולות להיות מפחידות, ובעיקר בגיל צעיר. הבנת הסיבות והכרת אפשרויות הטיפול שלכם עשויות לעזור לכם להתמודד עם המצב בביטחון. אם אתם חושדים שאתם חווים נשירת שיער חריגה, חיוני להתייעץ עם ספק שירותי בריאות או רופא עור כדי לזהות את הסיבה ולדון במסלול הטיפול הטוב ביותר.

לאחר 3 חודשי טיפול
התקרחות בגיל צעיר
5/5

רוצה פרטים נוספים על המוצרים של שורשים?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך בהקדם!

חברת שורשים מחזיקה בפטנט חדשני המשקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה ומעודד צמיחה מחודשת של זקיקי שיער רדומים. כל זה בטיפול ביתי טבעי ופשוט המוגן היגיינית ע״י כל תקנות משרד הבריאות לתקופת הקורונה.

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על שורשים:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את זה:

דרכים לשמור על בריאות השיער והקרקפת בגיל המבוגר

בעולם המודרני, שבו המראה החיצוני תופס מקום חשוב בחיי היומיום, שמירה על בריאות השיער והקרקפת הופכת לנושא מרכזי בתחום הטיפוח האישי. עם התקדמות הגיל, נתקלים רבים באתגרים כמו נשירת שיער, שיער דליל ואף התקרחות. אך האם ניתן להאט את התהליכים הללו ואף להפוך אותם? במאמר זה נצלול לעומקם של מגוון פתרונות טבעיים ויעילים, ונכיר את הפורמולה המהפכנית של ‘שורשים’, המבטיחה לשנות את כללי המשחק בתחום בריאות השיער והקרקפת, גם בגיל המבוגר.

קרא עוד »

שורש הבעיה: איך מתמודדים עם אובדן שיער

בעידן שבו המראה החיצוני תופס מקום מרכזי בתרבות שלנו, אובדן שיער עלול להיות חוויה מטלטלת לרבים. זהו לא רק עניין של שינוי במראה, אלא גם עניין בעל השפעה על הזהות, הביטחון העצמי ולתחושת הבריאות שלנו. 

קרא עוד »
יתרונות וחסרונות של השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

השיער שלנו חשוב לנו, הוא חלק עיקרי מהמראה החיצוני שלנו והוא משפיע רבות על ההערכה העצמית שלנו. נשירת שיער עלולה להיות תהליך לא נעים, ואחת מהדרכים לשקם ולהחזיר את השיער שאבד היא ביצוע השתלת שיער. במאמר זה נצלול לעומק הדבר ונבין מהי השתלת שיער, באילו מקרים נבצע אותה ומהם היתרונות והחסרונות בה.

קרא עוד »
התקרחות

נשירת שיער פתאומית

לשיער שלנו יש חשיבות גבוהה, הוא יכול לשקף בעבורנו (ובעבור אחרים) את הזהות שלנו, את מי שאנחנו ואת הבריאות שלנו. נשירת שיער פתאומית היא חוויה לא נעימה והרבה פעמים גם מלחיצה בעבור מי שחווה אותה. במאמר זה נעמיק בתופעה כדי להבין מהי נשירת שיער פתאומית, כיצד נוכל לאבחן אותה בזמן, מה יכול לגרום לה ומה ניתן לעשות כדי לטפל בה.

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר: